Zwrot akcji: McAfee nie powie, kim jest Satoshi Nakamoto!

O tym, że John McAfee wie, kim jest twórca BTC i ujawni jego prawdziwą tożsamość, pisaliśmy w minionym tygodniu. Teraz okazuje się, że ekscentryczny milioner nie powie nam, kim jest Satoshi Nakamoto.

– Ujawnienie tożsamości Satoshiego w tym czasie mogłoby wpłynąć na proces i groziłoby moją ekstradycją. Nie mogę tego ryzykować. Będę czekać – napisał McAfee na Twitterze.

Zwrot akcji

Prawdę powiedziawszy chyba mało kto wierzył w to, że McAfee faktycznie wie, kim jest twórca bitcoina. Co prawda on sam nadal twierdzi, że zna jego imię i nazwisko, ale zmienił zdanie w kwestii ujawnienia tych faktów, co sugeruje, że jest inaczej.

Oficjalnym powodem – jak można przeczytać – jest obawa przed ekstradycją. McAfee przebywa bowiem poza granicami USA, po tym jak amerykański fiskus zaczął go ścigać za niezapłacenie podatków.

O co chodzi?

Cała afera zaczęła się od tego, że Craig Wright, twórca bitcoin Satoshi Vision, stwierdził, że to on jest Satoshim i dlatego wie, w jakim kierunku powinien ewoluować BTC. Społeczność kryptowalut szybko zaatakowała go określając mianem oszusta.

W tym momencie pojawił się McAfee, który chyba lubi, by o nim mówiono i jest uzależniony od mediów społecznościowych. We wpisie na Twitterze napisał, że zna tożsamość Nakamoto i ją ujawni. Jak się okazuje, powietrze szybko z niego zeszło i teraz wycofuje się rakiem ze swoich deklaracji.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.