Zmienność kursu BTC zniechęca do inwestowania? Podsumowanie tygodnia 03-09.06.2019 r.

Wracamy z kolejnym podsumowaniem minionego tygodnia. Ostatnie kilka dni stoi pod znakiem korekty. Zapewne dla wielu z was to świetna okazja do kupowania kryptowalut. Zamiast analizować kurs, dziś przypomnimy wam jednak, co działo się w ciągu ostatnich 7 dni.

Zmienność ceny zniechęca do inwestowania

Zmienność kursu BTC daje szansę na zarobek. Niektórych jednak zniechęca. Stanley Druckenmiller to amerykański inwestor, menadżer funduszu hedgingowego oraz filantrop. Uważa, że wahania cenowe kryptowalut zniechęcają go do inwestowania. Pytany także o to, czy może jednak zmieni zdanie, odparł:

Nie sądzę, że jestem neandertalczykiem, jak to mnie ostatnio okrzyknięto kiedy powiedziałem, że nie chcę w ogóle posiadać bitcoina. Nie mam zamiaru ani kupować, ani sprzedawać bitcoina w żaden sposób, gdyż nadal nie uznaję jego fundamentalnej wartości.”

Dodał też:

To, co wiem o bitcoinie to fakt, że koncepcja zgodnie z którą miał to być środek wymiany została wyeliminowana, ponieważ nie można przeprowadzać transakcji, zwłaszcza detalicznych, przy tak dużej zmienność”.

Podzielacie jego zdanie?

BTC osiągnie nowe szczyty

Analitycy są jednak coraz bardziej przychylni tezie, że bitcoin osiągnie nowe szczyty.

Silne wzrosty uczyniły Bitcoina jedną z najlepszych klas aktywów w tym roku. To może być początek kolejnego gwałtownego wzrostu”

– powiedział mediom Simon Peters, analityk globalnej platformy inwestycyjnej eToro.

Marie Tatibouet, dyrektor ds. marketingu kryptowaluty Gate.io, również jest dobrej myśli, ale uważa, że w końcu doczekamy się stabilizacji cen:

Nastąpił również pewien pozytywny ruch w zakresie regulacji, w którym kraje naciskają na korzystne i przejrzyste regulacje (Francja, Korea Południowa, być może UE). Tworzenie regulacji do tej pory stało pod ogromnym znakiem zapytania jeśli chodzi o kryptowaluty i był to jeden z głównych czynników zmienności Bitcoina i całego rynku. Po ustanowieniu przepisów prawdopodobnie dojdzie do stabilizacji całego rynku.”

Szefowa MFW ostrzega przed GlobalCoinem?

GlobalCoin to ponoć nazwa nadchodzącej kryptowaluty Facebooka. Okazuje się, że plany giganta wzbudziły niepokój Christine Lagarde, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Przemawiając na szczycie państw G20 w Japonii powiedziała:

„Znaczne zakłócenie krajobrazu finansowego prawdopodobnie nastąpi w [wyniku działania] dużych firmach technologicznych.”

Można w tym wyczuć pewne obawy przed pomysłami Facebooka. Lagarde dodała też:

„(…) doprowadziło to również do tego, że dwie firmy kontrolują ponad 90% rynku płatności mobilnych”.

G20 chcą monitorować kryptowaluty

Skoro jesteśmy przy szczycie G20 warto wspomnieć, że państwa biorące udział w spotkaniu wezwały organy regulacyjne na całym świecie, do monitorowania rynku kryptowalut:

„Zwracamy się do FSB i organów ustalających standardy, aby monitorowały ryzyko i rozważały prace nad dodatkowymi regulacjami w razie takiej potrzeby”.

Czy jest się czego obawiać? Raczej nie, bowiem dodano także, że „innowacje technologiczne, w tym krypto-aktywa, mogą przynieść znaczne korzyści systemowi finansowemu i całej gospodarce”.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.