Zmiany w Ethereum. Podsumowanie tygodnia 18.02-24.02.2019 r.

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Jeśli byliście bardziej zajęci śledzeniem kursu, przygotowaliśmy krótkie streszczenie ostatnich newsów.

Zmiany w Ethereum

Wspomniane zmiany mają zajść w bloku numer 7 280 000, który prawdopodobnie zostanie wykopany 28 lutego. Twórcy Ethereum podkreślają jednak, że, biorąc pod uwagę nieprzewidywalny charakter miningu, może to nastąpić  jeden lub dwa dni przed planowanym terminem lub nawet po nim.

Chodzi oczywiście o Constantinopole i – mniej znaną zmianę – St. Petersburg. Pierwotnie obie miały być wdrażane oddzielnie. Wprowadzenie Constantinopole w życie miało mieć miejsce już w styczniu, ale – z powodu luk w kodzie – odroczono to do lutego.

Najważniejszą zmianą jest zmniejszenie podaży ETH. Górnicy będą otrzymywać teraz 2 tokeny w zamian za wykopanie bloku (wcześniej dostawali 3).

Na rynku kryptowalut nie ma już hype’u

Twierdzący tak Alexis Ohanian, współzałożyciel Reddit, podkreśla jednak, że to dobre zjawisko dla rynku. Innowacje lubią bowiem spokój, czego dowodem jest np. stablecoin JP Morgan, który zapewne nie bez powodu powstaje teraz. Sam Ohanian uważa, że kryptowaluty są dobrą inwestycją, ale tylko jeśli myśli się o nich długoterminowo. Dziś na rynku pozostały już tylko osoby, które wierzą w blockchaina, a zniknęli z niego spekulanci. Macie podobne obserwacje?

BTC po 1 milion dolarów

Ostatnia fala wzrostów pobudziła znowu wyobraźnie inwestorów. Ponownie odezwał się John McAfee, który nadal uważa, że BTC może być przed końcem 2020 r. warty 1 mln USD. Do grona uber-byków dołączył wiceszef działu ds. technologii blockchain w IBM, Jesse Lund.

Lund wspominał też w mediach o współpracy IBM ze Stellar (XLM). IBM używa tokenu XLM w swojej sieci bloków zarówno jako pośredniej waluty, jak i do opłacania opłat transakcyjnych. Firma chce ponoć też otworzyć się na inne e-waluty:

“Może to być Ripple, może to być Bitcoin, ale prawdopodobnie również inne instrumenty, takie jak stablecoiny, a nawet wkrótce – mam nadzieję – cyfrowe waluty wydawane przez bank centralny.”

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.