Za 5 lat będziemy masowo płacić kryptowalutami?

Inwestor Mike Novogratz niedawno stwierdził, że masowa adopcja kryptowalut i technologii Blockchain jest możliwa w okresie od pięciu do sześciu lat. Nie jest to pierwsza taka prognoza.

Przemawiając na konferencji Beyond Blocks w Korei Południowej Novogratz, CEO i założyciel firmy inwestycyjnej Crypto Galaxy Digital, powiedział, że wiele instytucji wejdzie do branży Blockchain i kryptowalut „w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat”. „Bez tego będziemy kręcić się w kółko” – jak zauważył.

Krypto powszechne za 5 lat?

 Jednak masowe przyjęcie technologii kryptowalut i ich technologii nastąpi nie wcześniej niż za pół dekady. Novogratz uważa, że waluty cyfrowe muszą wcześniej przestać być uważane za nowinkę.

Jakie są obecnie przeszkody, by waluty oparte na Blockchain weszły do mainstreamu? Novogratz wyjaśnił, że chodzi m.in. o wątpliwości inwestorów konwencjonalnych.

– Zastanów się, jak działają inwestorzy instytucjonalni – tłumaczy – Ciężko powiedzieć swojemu szefowi: „Mam pieniądze w miejscach, o których nigdy nie słyszałeś.” Potrzebujesz zaufanego, imiennego opiekuna – japońskiego banku lub HSBC alub ICE czy Goldman Sachs – aby umożliwić inwestorom instytucjonalnym poczucie komfortu [w inwestowaniu].”

Nie wiesz, co to Blockchain? Nie szkodzi… 

Inwestor zwrócił też uwagę na wpływ właściwego podejścia regulatorów. Zaapelował też do społeczeństwa, by te zainteresowało się tematem kryptowalut. Co jednak istotne, Novogratz uważa, że nie jest do tego potrzebna szczegółowa wiedza nt. sieci bloków.

Novogratz twierdził, że podczas gdy organy nadzoru finansowego koncentrują się głównie na profesjonalnych instytucjach, takich jak JPMorgan i Goldman Sachs, branża opiera się głównie na inwestorach detalicznych. To też na nich – klientach indywidualnych – rządy powinny skupić swoją uwagę przy tworzeniu przepisów.

Ile za BTC?

Novogratz zasłynął prognozą dotyczącą ceny ​​bitcoina i ethereum na rok 2017. Uważał, że pierwsza kryptowaluta podskoczy do 10 000 USD do końca 2017 roku, a ethereum zamknie ten okres na poziomie 500 USD. Zamiast tego obie waluty osiągnęły poziomy dwukrotnie wyższe. Może więc oceniając masową adopcję Novogratz też jest pesymistą? Zresztą podobne prognozy wygłaszali już Tim Draper oraz John McAfee.

 

Czy wiesz, że…

Novogratz pracował wcześniej w Goldman Sachs i Fortress Investment Group. Jako młody człowiek był… zapaśnikiem i wojskowym pilotem helikoptera.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

One thought on “Za 5 lat będziemy masowo płacić kryptowalutami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.