Wzrostów ciąg dalszy!

Choć przeglądając fora internetowe i Reedit można było zauważyć oczekiwanie na korektę, cena konsolidowała na poziomie powyżej 8 000$, na krótko spadając do poziomu 7 800$. Ostatecznie na parze BTC/USD udało się przebić kwotę 9 000$.

Coraz częściej można przeczytać skrajne prognozy czołowych ekspertów ze świata finansów. Jedni uważają Bitcoina tylko za bańkę i wieszczą jej gwałtowne pęknięcie, inni widzą jednak szanse na ceny sięgające nawet kilkunastu tysięcy dolarów za jednego bitcoina. Najbliższą psychologiczną barierą do przebicia będzie wartość 10 000 dolarów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że łączna cena Bitcoina i Bitcoina Casha już teraz przekracza tą cenę. Oznacza to, że każdy, kto był właścicielem Bitcoina przed 1 sierpnia i nie sprzedawał otrzymanych po forku monet Casha, już teraz cieszy się ceną przekraczającą następny target na wykresie.

Analityk Tom Lee z Fundstrat uważa nawet za bardzo realną wartość 14 000 USD. Jego zdaniem korekta, która miała miejsce po anulowaniu wejścia w życie SegWit2x, była tylko zabraniem bitcoinów od tzw. „słabych rąk”.

Rośnie też liczba użytkowników Bitcoina. Suma wszytkich klientów Coinbase wzrosła w tym roku o 167%, w skutek czego platforma obsługuje już więcej osób niż np. firma brokerska Charles Schwab. Zgodnie z szacunkami przedstawicieli polskiego rynku w naszym kraju posiadaczami kryptowalut jest już 200 tys. osób (czyli 0.5% dorosłych), w tym w Warszawie ok. 5%, zaś ok. 30% mieszkańców stolicy słyszało już o bitcoinie. Drugie, największe zagęszczenie użytkowników znajduje się na Śląsku.

Przy tym wszystkim warto jednak pamiętać, że inwestowanie w kryptowaluty dzisiaj z myślą o krótkoterminowej inwestycji jest obarczone sporym ryzykiem. Niewykluczone, że wkrótce czeka nas poważniejsza korekta. Przypominamy, że po poprzedniej z grudnia 2013 r. bessa trwała trzy lata.

Inwestujecie więc z rozwagą!

 

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.