Wizja przyszłości: Bitcoin za 20 000 USD i upadek ICO.

Chief Commercial Officer (COO) procesora płatności kryptowalutowych BitPay postanowił zabawić się w prognostyka rynku (to zresztą modne w tym okresie zajęcie). Sonny Singh uważa, że Bitcoin (BTC) będzie kosztował od 15 000 USD do 20 000 USD do końca 2019 roku. Przedstawił swoją prognozę podczas wywiadu z Bloombergiem

Bitcoin spada. To fakt. Niektórych jednak to nie zraża. Singh przyznał, że spodziewa się kolejnej fali hossy w 2019 r., gdy tylko na rynek kryptowalut zaczną wchodzić główni giganci sektora finansowego, tacy jak Intercontinental Exchange (ICE).

Wejście smoka

Wejście gigantów świata finansów w bitcoina może mieć miejsce w przyszłym roku. Jakie mogą być tego efekty? Nie trudno wyobrazić sobie wtedy tego, że cena głównej kryptowaluty doleci do poziomów 15 000 – 20 000 USD. Tak przynajmniej uważa Singh. I trudno się z tym nie zgodzić.

COO BitPay prognozuje, że w przyszłym roku czeka nas też inny „ekscytujący” moment: uruchomienie ETFów.

ICO – do piachu!

Singh jednak zaznaczył, że Bitcoina czeka świetlana przyszłość, ale inną kwestię stanowią tokeny i altcoiny. Tu już tak kolorowo (a konkretnie – zielono) nie będzie!

Zaznacza, że jest różnica „między bitcoinem a wszystkim innym”. Bitcoin „daje efekt sieciowy”, ale trudno powiedzieć, co będzie z rynkiem ICO, który – ponownie jego zdaniem! – „jest już całkiem martwy”. Singh zasugerował również, że oznaki zwiększonej interwencji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wróżą dobrze przyszłości rynku tokenów

W wywiadzie we wrześniu tego roku Singh przedstawił już podobne argumenty dotyczące tego, że rynki kryptowalut znajdują się na progu pewnego „decydującego momentu”, który przyjdzie z wejściem na rynek dużych inwestorów instytucjonalnych.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.