Wielka Brytania przyszłym liderem rynku Blockchain?

Tak przynajmniej wynika z nowego raportu na ten temat. Dokument stwierdza, że ​​Wielka Brytania może stać się liderem technologii Blockchain do 2022 roku.

Raport został przeprowadzony przez 3 firmy: Big Innovation Center, DAG Global i Deep Knowledge Analytics. Ich wspólnym celem było zbadanie potencjalnych efektów, jakie dałoby połączenie sił z zakresów biznesowego, akademickiego i publicznego w kwestii wykorzystania innowacyjnych technologii. Zgodnie z ich wspólną analizą Wielka Brytania ma wszelkie zasoby rządowe, technologiczne i przemysłowe, aby stać się liderem w ekosystemie kryptowalut i globalnym centrum rozwoju technologii Blockchain. Autorzy raportu podają nawet konkretne daty graniczne. Byłoby to możliwe już do 4 lat.

Raport zauważa, że ​​w latach 2017-2018 brytyjskie firmy z rynku technologii Blockchain zainwestowały w rozwój i inwestycje ponad 500 milionów funtów. Co ważne, w raporcie zauważa się, że branża Blockchain wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju globalnego, co jest szansą dla brytyjskiej gospodarki i tamtejszych firm, by te stanęły na czele zachodzącej rewolucji.

Birgitte Andersen, dyrektor generalna Big Innovation Centre, powiedziała Guardianowi, że parlament Wielkiej Brytanii dostrzega ową szansę w technologii Blockchain i „wykazuje zaangażowanie we wspieranie przyspieszonego rozwoju gospodarki cyfrowej poprzez różne inicjatywy rządowe”.

Sean Kiernan, dyrektor generalny DAG Global, ma podobne spostrzeżenia:

„Wielka Brytania jest ważnym światowym centrum finansowym, a w ostatnich latach stała się również liderem fintech. Jednocześnie zaczyna wykazywać znaczący potencjał, aby stać się liderem w technologii Blockchain i gospodarce kryptowalutowej. ”

Make UK great again?

„Do tej pory Wielka Brytania czekała i obserwowała rozwój kryptowalut.” – pisaliśmy w marcu 

Powoli zaczyna się, to zmieniać. Władze Zjednoczonego Królestwa chcą uregulować rynek kryptowalut (pozbawiając go anonimowości). Podejmuje też kroki zmierzające do wdrożenia technologii łańcucha bloków w sferze publicznej, jak i prywatnej. Grupa profesorów z Oksfordu chce np. stworzyć pierwszy na świecie „uniwersytet blockchain”, którego celem ma być demokratyzacja tradycyjnej struktury szkolnictwa wyższego.

Wcześniej Narodowe Archiwum UK ujawniło, że rozważa wykorzystanie blockchainu do tworzenia niepodrabialnych zapisów na swoje potrzeby archiwizacyjne.

Także politycy są coraz bardziej otwarci na Blockchain publicznie promując technologię. Wystarczy wymienić ministra spraw mieszkaniowych Eddie’ego Hughesa, który wezwał przywódców swojego kraju do uczynienia z Blockchain jednego z rządowych priorytetów. Wszystko w celu „umożliwienia wolności społecznej, zwiększenia efektywności i odbudowania społecznego zaufania”.

Warto dodać, że omawiany raport nie jest jedynym, pokazującym owe tendencje. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Imperial College London i platformę handlową U.K. eToro wykazało, że kryptowaluty mogą stać się głównym środkiem płatniczym w najbliższej przyszłości.

 

Czy wiesz, że

– Pierwsza rewolucja przemysłowa w XVIII w. została zapoczątkowana właśnie w Wielkiej Brytanii? Więcej TUTAJ

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.