Video „Jak bitcoin zmieni świat”.

Bitcoin.com przygotowało nową serię wideo dla osób zainteresowanych kryptowalutami. Pierwszy odcinek, który miał premierę w środę, pokazuje, jak bitcoin zmieni świat.

Nowa seria filmów będzie publikowana na kanale Bitcoin.com na Youtube.

Jak zmieni się świat?

Oprócz poprawy przekazów transgranicznych i praktycznego przekazywania drobnych darowizn na cele charytatywne, pilotażowe video wyjaśnia, w jaki sposób zdecentralizowana kryptowaluta zwalcza inflację. Inne korzyści obejmują np. eliminację pośredników i ich opłat przy wielu rodzajach transakcji. Film pokazuje również, w jaki sposób bitcoin może być wykorzystywany jako narzędzie wspomagające przejrzystość finansową i pomagające tworzyć nową infrastrukturę energetyczną w zubożałych społecznościach, a także ułatwiać szereg nowych opcji pozyskiwania funduszy. Całość można obejrzeć poniżej:

Krypto-Video

Szef działu wideo Bitcoin.com, Marton Csuzi, wyjaśnił, że nowe filmy na kanale są dedykowane dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat kryptowaluty.

„W pewnym momencie nasz portfel pobrało prawie 4 miliony osób. Naszym celem jest tworzenie treści dla nich, bez względu na ich wiedzę”

– wyjaśnił. Zauważył też, że ludzie chcą wiedzieć więcej o kryptowalutach „ale większość rozmów i artykułów szybko staje się zbyt techniczna”. Dodał:

„Chcemy edukować i bawić krypto-ciekawskich odbiorców na temat bitcoinów i kryptowalut w łatwy do zrozumienia, lekki sposób.”

Większość filmów będzie trwała od 5 do 12 minut, w zależności od tematu.

„Chcemy tworzyć treści, które są atrakcyjne i zapewniają wartość. Wolelibyśmy zrobić coś, co ludzie chcą oglądać dwa razy, niż coś, przy czym nie mogą wysiedzieć”

– zauważył Csuzi.

Nowe filmy będą publikowane w co drugą środę.

Nowe tematy

Ponadto widzowie kanału mogą sugerować tematy, pozostawiając komentarze pod filmami. Csuzi dodaje, że zespół redakcyjny czyta komentarze i weźmie je pod uwagę przy tworzeniu nowych video.

Tymczasem nadchodzące filmy są zatytułowane: „Top 10 najdroższych przedmiotów luksusowych zakupionych za kryptowaluty” czy „Pięć największych największych kradzieży bitcoinów”. Będzie więc co oglądać!

Korzystając z okazji polecamy też śledzić nasz portal i czytać też nasze artykuły edukacyjne, które publikujemy co niedzielę, w których przedstawiamy historyczną genezę blockchaina i kryptowalut.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.