UWAGA! Kryptoprzestępcy nadal górą!

Niedawny raport rosyjskiej firmy antywirusowej Kaspersky Lab zauważa niepokojące zjawisko. W drugim kwartale 2018 r. cyberprzestępcy ukradli aż 2,3 miliona dolarów za pomocą oszustw na rynku kryptowalut.

Raport, zatytułowany „Spam i phishing w Q2 2018”, opisuje przykłady phishingu. Hakerzy przekupują często ofiary w celu ujawnienia poufnych informacji. W zamian obiecują popularne kryptowaluty. Co jest przerażające, ludzie często się na to nabierają…

Daj nam swoje btc!

Przez owe krypto-phishingowe oszustwa niczego nie podejrzewające osoby dobrowolnie oddają hakerom ważne informacje na temat przechowywania swoich cyfrowych monet. Najczęściej złodziejom służą do tego kopie popularnych portfeli i giełd kryptowalut.

Kasperksy pokazuje też jednak jeden nowy i bardziej wyrafinowany trend oszustw. Cyberprzestępcy przedstawiają się obecnie nawet jako reprezentanci ICO (Initial Coin Offering). Wykorzystując idee ICO zbierają środki od potencjalnych inwestorów, którzy kupują ich tokeny.

Raport zwraca również uwagę, że system antyphishingowy Kaspersky Lab uniemożliwił w II kwartale br. aż 58 000 prób nawiązania połączenia z witrynami wyłudzającymi informacje.

ETH najbardziej zagrożone

Oprócz opisywania różnego rodzaju oszustw, raport kwartalny stwierdza, że ​​Ethereum (ETH) jest obecnie najpopularniejszą kryptowalutą dla przestępców. Według firmy jej popularność wśród hakerów wzrasta wraz z przyciąganiem większej liczby funduszy do ICO opartych na tej platformie.

Wcześniejsze badania rzucają światło na wszechobecne fałszywe konta na Twitterze. W trakcie badań firma Duo Security, badająca bezpieczeństwo cybernetyczne, przeanalizowała 88 milionów kont na Twitterze.

Analizując 200 tweetów z każdego konta, klasyfikator wykrył sieć 15 000 botów, które rozpowszechniały fałszywe konkursy i podszywały się pod dobrze znane postacie z branży kryptowalut.

Jako giełda wielokrotnie ostrzegaliśmy Was przed atakami cyber-przestępców i edukowaliśmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Teksty na ten temat znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.