Twórca Ripple na liście Forbesa

Forbes opublikował kolejną, najnowszą listę 400 najbogatszych ludzi świata, na której jest twórca Ripple, Chris Larsen i zajmuje 383. miejsce. Jego szacowany majątek wynosi netto 2,1 miliarda dolarów. Palmę pierwszeństwa trzyma w ręku CEO Amazona, Jeff Bezos. Co ciekawe, udało mu się zrzucić z piedestału Billa Gatesa.

Pojawienie się Chrisa Larsena na liście Forbesa 400 jest ciekawe o tyle, że jest on na niej jedyną osobą, która zbiła swój majątek na cyfrowych aktywach. Będąc współzałożycielem Ripple jest w posiadaniu udziałów w firmie i około 5,19 miliarda tokenów XRP. Cena jednej jednostki wynosi teraz 1,8 PLN.

Spadki

Choć majątek 2,1 miliarda wydaje się być ogromny i wręcz niewyobrażalny dla przeciętnego zjadacza chleba, jednak jest on teraz ponad 17-krotnie mniejszy w porównaniu z jego wartością netto z początku roku. Oczywiście to kwestia spadków na rynkach kryptowalut, kiedy trwają od kilku miesięcy. Notowania tokena XRP oscylowały w okolicach 2,39 $. W tamtym okresie Forbes szacował majątek Larsena na 37,3 miliarda dolarów.

XRP stracił od początku obecnego roku ponad 75% wartości, co znacznie uszczupliło majątek twórcy potęgi Ripple. Wartość majątku netto obecnego CEO Ripple, Brada Garlinghouse’a, wynosił 9,5 miliarda dolarów. Nie znalazł się on na liście Forbesa ze względu na zmienność rynku kryptowalut. Doprowadziła ona do spadku jego kapitału poniżej 2,1 miliarda dolarów. To zaś kwota 2,1 mld USD stanowi bezwzględne minimum potrzebne do zakwalifikowania się na liście 400 najbogatszych magazynu Forbes.

Ripple na Youtube

Token Raipple zaliczył ostatnio duże, jak na obecny okres, dwucyfrowe wzrosty. Wszystko za sprawą informacji dotyczącej planowanego przyjmowana płatności w XRP na YouTube. Bezpośrednio za skokiem ceny stoi Coil. Firma ma w planach stworzenie i wdrożenie  systemu płatności w kryptowalutach dla światka kreatorów contentu. W grę wchodzi m.in. YouTube.

Czym jest Ripple?

Kryptowaluta została stworzona przez Ripple Labs, na czele którego stoi Ryan Fugger. W postaci pod jaką dziś znamy ten projekt, funkcjonuje on od 2012 r. Jednak jego korzenie sięgają aż 2004 r., gdy Fugger rozpoczął prace nad zdecentralizowanym systemem płatniczym, który ujrzał światło dzienne jako RipplePay. Dopiero po 8 latach wprowadził na rynek kryptowalutę.

Głównym zadaniem waluty jest wsparcie instytucji finansowych na całym świecie w realizowaniu szybkich i jednocześnie tanich przelewów na obszarze całego świata. Można powiedzieć, że dzięki swoim funkcjonalnością ta kryptowaluta jest odpowiedzą na największe współczesne bolączki banków.

Więcej na temat kryptowaluty przeczytacie TUTAJ.

Analizy kursu Ripple możecie śledzić na naszej stronie dzięki działaniom Fibonacci Team.

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.