Tim Draper ponownie prognozuje przyszłość kryptowalut

Tim Draper, już wręcz legendarny inwestor kryptowalutowy, przewiduje teraz, że kapitalizacja tego rynku wyniesie 80 bilionów USD w ciągu najbliższych 15 lat.

Przemawiając na konferencji DealStreetAsia PE-VC Summit 2018 w Singapurze, Draper stwierdził, że znaczący spadek na rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach to wina tych inwestorów, którzy nie uznali walut cyfrowych za nową kategorię aktywów. Uważa jednak, że gdy ludzie zapoznają się już z technologią, przekształci ona wiele ważnych branż i dziedzin naszego życia:

„Myślę, że będzie to miało taki transformujący wpływ na branże, których nawet nie wyobrażaliśmy sobie, by można było przekształcić. Internet podążał za dziedzinami, które były rynkami o wartości 10-100 miliardów dolarów, kryptowaluty pójdą za bilionowymi rynkami – są to finanse, opieka zdrowotna i ubezpieczenia, bankowość i bankowość inwestycyjna oraz rządy. ”

BTC jak wczesny Internet

Draper porównał również obecny stan rynku z wczesnymi latami Internetu:

„Internet zaczął się w ten sam sposób, pojawił się w wielkich falach, a potem w pewnym sensie się rozpadł, a następna fala była skoncentrowana, ale znacznie większa i podejrzewam, że to samo będzie się działo tutaj (z Bitcoinem).”

Brian Kelly z „Fast Money” (programu CNBC) porównał także kryptowaluty do „Internetu w latach 80.”, wskazując, że Bitcoin (BTC) jest wciąż na wczesnym etapie.

– Myślę, że kiedy ta technologia zadziała, to dojdzie do zmiany zasad gry, ale to bardzo wczesne dni, więc możemy obserwować ogromną zmienność – puentował Kelly.

Kto da więcej?

Można żartobliwie zauważyć, że mamy powrót sezonu na newsy pokroju „Ile będzie kosztował Bitcoin?” i „Czy to koniec Bitcoina?”. Kilka dni temu Vitelik Buterin, twórca Ethereum, przyznał, że nie wierzy już w kolejne tak spektakularne bańki na kryptowalutach. CEO Binance, CZ, odbił mu piłeczkę za pośrednictwem mediów i stwierdził, że sam widzi nadal ogromny potencjał do wzrostów na rynku.

Obserwując nawet komentarze drobnych inwestorów na rynku można zauważyć pewną niepewność co do przyszłości Bitcoina, co paradoksalnie może zwiastować zmianę trendu. Przynajmniej takie nastroje obserwowano dotychczas na tym rynku w momentach przełomowych (tak samo jak pękniecie baniek zwiastowała często zbytnia pewność graczy na giełdach).

WAŻNE!

Podkreślamy, że powyższe stwierdzenia nie są poradami inwestycyjnymi. Inwestujecie zawsze na własną odpowiedzialność!

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

One thought on “Tim Draper ponownie prognozuje przyszłość kryptowalut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.