TecraCoin odsłania karty – kolejne spotkanie z twórcami projektu już 4 kwietnia

TecraCoin kontynuuje swoją medialną i biznesową ofensywę. Już w kolejny czwartek będzie kolejna okazja spotkania się z twórcami startupu.

TecraCoin staje się coraz ciekawszym projektem na polskim (i światowym) rynku. Twórcy podkreślają, że chcą wspomóc rozwój nowoczesnych technologii, które są w Polsce dość zaniedbywane. W pierwszej kolejności planują wspomóc rozwój grafenu. W kolejce czekają już inne rozwiązania np. żel gojący m.in rany cukrzycowe.

Inne przygotowane do komercjalizacji patenty to między innymi:

– sposób wytwarzania interkalowanej nanocząsteczkami metalu ekspandowanej struktury grafenowej w postaci proszku lub pianki;

– sposób generowania światła białego przy użyciu matrycy grafenowej;

– sposób wytwarzania urządzenia oświetleniowego z matrycą grafenową;

– sposób wytwarzania stabilnych kompozytów grafenowo-krzemionkowych.

Kierunek: innowacje

Już dziś grupa Tecra ma na koncie parę sukcesów: nawiązała współpracę z administracją rządową Polski, podpisała pierwsze listy intencyjne z instytutami badawczymi czy posiada podpisane umowy z kancelariami prawnymi, które stanowią zaplecze doradcze. Oprócz tego projektu był promowany na konferencjach i targach w Arabii Saudyjskiej i w Chinach. Spółka otrzymała zaproszenia do Tajwanu oraz na targi grafenowe w Berlinie.

Gdy tylko potrzebne środki zostaną zebrane, patenty chroniące produkcję np. grafenu staną się częścią portfolio spółki i rozpocznie się ich komercjalizacja. Odbiorcami mają być m.in. duże zakłady chemiczne, które są zainteresowane grafenem jako domieszką do farb, czy np. uruchomieniem produkcji wyspecjalizowanego oświetlenia medycznego.

Kryptowaluta

Firma przesłała nam opis swojej kryptowaluty:

Kryptowaluta TecraCoin oparta będzie o zmodyfikowany fork Zcoin. Jest to pierwsza w Polsce kryptowaluta z dużą społecznością osób zajmujących się tzw. miningiem, a główną metodą zabezpieczenia sieci blockchain będzie PoW z elementami PoS i Masternodes. Projekt TecraCoin posiada unikalny model emisji i powrotu środków ze spółek znajdujących się w portfolio.

Kryptowaluta TecraCoin wydobywana jest w głównej mierze w oparciu o tzw. algorytm proof-of-work (dowód wykonania pracy) przy wykorzystaniu sprzętu – koparek opartych na GPU.

Określona część kryptowalut przyznawana jest osobom/podmiotom posiadającym tzw. masternode’y – tj. serwery o odpowiedniej mocy obliczeniowej wykorzystywane do utrzymania całej sieci należące do osób, które posiadają określoną liczbę kryptowaluty TecraCoin,

Określona część wydobytych kryptowalut jest automatycznie przydzielana na wydzielony portfel przeznaczony dla osób zabezpieczających płynność TecraCoin.

MeetUp

Osoby zainteresowane szczegółami projektu, są mile widziane na kolejnym MeetUp TecraCoin, który odbędzie się 4 kwietnia w Łodzi o godzinie 19.00 w hotelu Hilton. Link do rejestracji znajduje się poniżej:

https://events.tecracoin.io/lodz/

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.