Szef Twittera skupuje kryptowaluty

Jack Dorsey to dziś dyrektor generalny Twittera i Square. W podcaście Tales from the Crypt wypowiedział się na temat bitcoina i przyznał, że sam ponownie kupuje cyfrowe monety.

Dorsey jest zdania, że warto teraz wracać na rynek bitcoina. Trudno nie przyznać mu racji, ponieważ cena coinów jest już niska i jesteśmy po dość długiej, 14-miesięcznej, bessie. Nawet sceptycy przyznają, że w najgorszym wypadku czeka nas jeszcze jedna, ostatnia, fala spadków.

Sam CEO Twittera jest częścią społeczności “Stacking Sat Saturday”, która wpadła na ciekawy pomysł. Jej członkowie w każdą sobotę kupują kryptowaluty. Wszystko po to, by pokazać innym, że ponowne inwestowanie w ten innowacyjny rynek nie jest głupim pomysłem. Sam Jack uważa, że trzeba w ten sposób przygotować się na masowe przyjęcie kryptowalut w gospodarce.

Pytany na swoim portalu społecznościowym o konkretne kwoty, Dorsey nie odpowiedział jasno, ale ponoć wydaje na bitcoiny nawet 10 000 USD tygodniowo.

Biznesmen wspiera adopcję BTC poprzez swoją ​​aplikację płatniczą Square. Za jej pomocą można kupować kryptowaluty. Firma zintegrowała też teraz Ligthning Network, narzędzie poprawiające skalowalność blockchaina.

Dorsey odkrył też inne karty. On i jego pracownicy współpracują z Securities and Exchange Commission (SEC), częściowo w zakresie prawodawstwa dla tego rynku.

Nowy biznes

Dorsey ma nosa do biznesu. W końcu nie byle kto zakłada Twittera, a parę lat później Square – ważną dla rynku aplikację do elektronicznych płatności. Niedawno w podcaście Joe Rogan Experience przyznał, że chce teraz odegrać ważną rolę na rynku kryptowalut.

Skąd taka ambicja? Czy sam wyczuwa tu nowy biznes? Jego zdaniem bitcoina czeka świetlana przyszłość. Ma on w jego wizji zostać walutą całego Internetu. Czy tak się stanie? Jakie jest wasze zdanie?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.