Steve Wozniak: widzieliśmy ogromne tworzenie wartości bitcoina

Współzałożyciel Apple i żywa legenda rynku technologii, Steve Wozniak, we wczorajszym wywiadzie dla Bloomberga został zapytany o cenę bitcoina

Kiedy Bloomberg zapytał Wozniaka, czy nadal oczekuje, że bitcoin w przyszłości stanie się globalną walutą całego świata, biznesmen odparł:

Widzieliśmy ogromny spadek wartości, ale doprowadziło to do stworzenia dużej wartości dodanej. Miałem dużo bitcoinów, ale nigdy nie traktowałem tego jako inwestycję, lecz jako eksperyment i wciąż eksperymentuję z tą wirtualną walutą na nowych urządzeniach obsługujących BTC.

Współzałożyciel Apple twierdzi, że często czysta psychologia powoduje spadki na rynku, a strach częściowo determinuje cenę. Nie zawsze ma to więc, jego zdaniem, związek z fundamentami.

Inwestycja – nie, eksperymenty – tak

Wozniak wyjaśnił, że nie był nigdy zainteresowany bitcoinem z pozycji inwestora. Sam „tylko eksperymentował z bitcoinem”, sprawdzając, jak kryptowaluta działa jako forma płatności. Ponoć jeździł po świecie i płacił coinami, gdzie tylko było to możliwe.

Już wcześniej ‚Woz’ zauważył również, że sprzedał swoje bitcoiny, kiedy tylko te wzrosły. Nie chciał ponoć uzależnić  się od oglądania kursu:

„Nie chcę być jedną z tych osób, które oglądają cenę bitcoin, więc się wyprzedałem”.

Z jego obecnym majątkiem jest to zrozumiałe. Dodał jednak też, że nigdy nie zainwestował w żadne akcje ani nie korzystał z aplikacji giełdowej Apple.

W październiku zeszłego roku, Steve Wozniak został też ogłoszony współzałożycielem funduszu venture capital EQUI Global, nastawionego na inwestycje na rynku blockchain.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.