SEC ponownie rozpatrzy wnioski o ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oświadczyła, że ​​dokonuje ponownego przeglądu decyzji dot. powstania 9 ETF opartych na bitcoinie.  Ma sprawdzić 3 wnioski z 9 złożonych.

Jak informowały media, pracownicy SEC odrzucili wcześniej wnioski. Ale teraz… okazuje się,że urzędnicy SEC dokonają ponownego przeglądu tych decyzji.

Sekretarz SEC Brent Fields napisał w liście otwartym skierowanym do starszego doradcy NYSE Group, Davida De Gregorio:

„Niniejsze pismo ma poinformować, że zgodnie z art. 43 I Regulaminu Komisji, 17 CFR 20 I .43 1, Komisja dokona przeglądu delegowanego działania Zgodnie z zasadą 431 (e), postanowienie z 22 sierpnia zostaje zawieszony do czasu, gdy Komisja postanowi inaczej.”

Wiadomość została ogłoszona przez komisarz Hester Peirce, która sprzeciwia się decyzji dot. oddalenia wniosku  o ETF braci Camerona i Tylera Winklevossa.

W swoim tweecie komisarz Peirce wyjaśniła, że SEC podejmie się kolejnego przeglądu decyzji:

„Komisja (przewodniczący i komisarze) deleguje niektóre zadania swoim pracownikom, a personel działa w takich przypadkach w imieniu Komisji. Komisja może dokonać jednak przeglądu działań personelu i to właśnie się teraz wydarzy.” – napisała Peirce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

 

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.