Satoshi Nakamoto wrócił? Tajemniczy post na jego profilu P2P Foundation.

Czy Satoshi Nakamoto wrócił? To nic pewnego, jedyną przesłanką jest bowiem fakt, że… po paru latach zalogował się ponownie na swoim profilu na stronie P2P Foundation.

Sprawę odkrył i nagłośnił profil Observer na Twitterze. Opublikował następujący post:

Jak więc widać, ktoś ponownie – po kilku latach – zalogował się na konto Satoshi’ego Nakamoto na platformie fundacji, gdzie przed laty pojawił się jeden z pierwszych artykułów opisujących bitcoina.

Profil można znaleźć tutaj. Jak widać nowy post brzmi „nour”, co oznacza – po przetłumaczeniu na język polski -„światło”.

Oczywiście można założyć, że ktoś po prostu włamał się na konto i postanowił zrobić głupi dowcip zwolennikom kryptowalut. Tym bardziej, że do podobnego incydentu doszło już we wrześniu 2014 r. Wcześniej na profilu pojawił się m.in. komunikat: “Nie jestem Dorianem Nakamoto” nawiązujący do kontrowersji dotyczących tego, czy Dorian Nakamoto, Amerykanin japońskiego pochodzenia, jest twórcą bitcoina.

Czym jest P2P Foundation? Zostało ono pomyślane jako forma „pomocy ludziom, organizacjom i rządom w [kwestii] przechodzenia  do [formy otwartego] społeczeństwa poprzez współtworzenie otwartej wspólnoty wiedzy”.

O kontrowersjach związanych z postacią Nakamoto pisaliśmy tutaj i tutaj.

Podziel się wpisem

One thought on “Satoshi Nakamoto wrócił? Tajemniczy post na jego profilu P2P Foundation.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.