Rynek kryptowalut wzrośnie 10-krotnie

Rynek kryptowalut może wzrosnąć aż dziesięciokrotnie w przeciągu dwóch lat. Tak uważa co-CIO Pantera Capital, Joey Krug. Swoją prognozę wyraził w wywiadzie dla Bloomberga we wtorek, 16 października.

Krug powiedział, że poprawa skalowalności Bitcoina (BTC) jest jednak niezbędna, by wywołać kolejną hossę. Jak zauważył „jeśli nie masz skalowalności, nie masz animatorów rynku.”

Przełom jest blisko?

Komentarz pojawia się teraz, czyli kilka dni po nowym, ważnym wydarzeniu na rynku klientów instytucjonalnych zainteresowanych walutami cyfrowymi. Firma Fidelity Investments ujawniła bowiem, że testuje specjalne rozwiązanie dla inwestorów i funduszy hedgingowych, które ma zwiększyć bezpieczeństwo inwestycji w rynek kryptowalut.

Podczas gdy reakcje ze strony finansów, takich jak Michael Novogratz z Galaxy Digital, były pozytywne, wiadomości nie zmieniły na razie ogólnych nastrojów na giełdach, ani też nie spowodowały wzrostów cen na rynku bitcoina, altcoinów i tokenów. Według Kruga jest tak dlatego, że nastroje rynkowe dotyczące Bitcoina są nadal uzależnione od poprawy wydajności jego sieci. Coraz więcej obserwatorów rynku wyraża nawet wątpliwości co do tego, czy Bitcoin sam w sobie jest „w stanie” konkurować z sieciami płatniczymi takimi jak Visa i MasterCard.

Krug jest też sceptyczny:

„Nie wiem, czy kiedykolwiek stanie się to z Bitcoinem, ale sądzę, że w ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy blockchainy tak szybkie, jak Visa lub MasterCard.”

Dodał, że właśnie takie ulepszenia mogą wywołać dziesięciokrotny wzrost cen za dwa lata. Deweloperzy nadal pracują nad udoskonaleniem liczby transakcji, z którymi Bitcoin może sobie poradzić, głównie za pomocą rozwiązań spoza łańcucha, takich jak Lightning Network.

Kryzys na rynkach kryptowalut trwa od stycznia 2018 r. Jest też swoistym testem dla Pantera Capital, ponieważ zgodnie z opublikowanymi w październiku danymi, Fundusz Zasobów Cyfrowych spadł o ponad 40 procent od momentu swojego powstania.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.