Ripple się bogaci

Przychody Ripple ze sprzedaży tokenów XRP podwoiły się w trzecim kwartale br. w porównaniu z drugim kwartałem 2018 r. Wynika to z raportu kwartalnego spółki opublikowanego 25 października. 

W trzecim kwartale 2018 r. firma ​​sprzedała XRP za 163,33 mln USD, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednim kwartale. Sprzedaż została rozdzielona pomiędzy Ripple i jego spółkę zależną XRP II, która osiągnęła wyniki odpowiednio 65,27 mln USD i 98,06 mln USD przychodów ze sprzedaży.

Wielkość sprzedaży w trzecim kwartale to 0,172 procent całkowitej ilości XRP w obiegu na całym świecie, podczas gdy w drugim kwartale liczba ta wynosiła 0,125. W trzecim kwartale Ripple wypuścił 3 miliardy – czyli 1 miliard każdego miesiąca – XRP.

W tym samym kwartale 2017 r. XRP II sprzedało XRP o wartości 52,2 mln USD. W trzecim kwartale ubiegłego roku sprzedaż stanowiła 0,20 procent z łącznej wartości 16,50 miliardów dolarów w obiegu.

Ponadto firma Ripple zauważa, że ​​zmienność XRP była niska przez większą część trzeciego kwartału 2018 r., przy czym odnotowano wzrost ceny w ciągu ostatnich dwóch tygodni kwartału.

W zeszłym miesiącu firma Ripple ogłosiła, że ​​stworzy koalicje startupów (Securing America’s Value of Coalition), mających na celu lobbowanie u prawodawców i organów nadzoru finansowego w DC. Celem grupy jest złagodzenie postawy rządu w kwestii innowacji i wspierania konkurencji w ekosystemie globalnym. W ramach inicjatywy Ripple zapłaci Grupie Klein / Johnson Group, grupie lobbingowej, aby pomogła społeczności kryptowalut i blockchain w przekazywaniu organom regulacyjnym informacji o tym, że rynek potrzebuje wsparcia rządowego. Grupa będzie podobno otrzymywać około 25 000 USD miesięcznie i 10 000 w XRP od koalicji.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.