Ranking patentów dotyczących Blockchain

Giganci branży technologicznej, szczególnie Alibaba i IBM, rywalizują o pierwsze miejsce w rankingu liczby zgłoszonych do tej pory patentów związanych z technologią Blockchain. 

iPR Daily – centrum medialne specjalizujące się w własności intelektualnej – twierdzi, że zebrało dane z Chin, UE, USA, Japonii i Korei Południowej. Ponadto konsultowało się z Międzynarodowym Systemem Patentowym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Wszystko w celu zbadania, kto wygrywa w rankingu na patenty związane z technologią sieci bloków.

Podium i reszta

Alibaba zajmuje pierwsze miejsce. Firma złożyła w sumie 90 zgłoszeń patentowych związanych z Blockchainem, podczas gdy IBM złożył w tej chwili „tylko” 89 wniosków. Na trzecim miejscu znajduje się Mastercard z 80 zgłoszeniami. Poza podium uplasował się Bank of America z liczbą 53. Na piątym miejscy jest instytucja państwowa czyli chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBoC), który złożył 44 wnioski.

Chiny za czy przeciw?

Zainteresowanie Chin siecią bloków jest jednak zastanawiające. Tamtejsze władze coraz ostrzej podchodzą bowiem do zdecentralizowanych kryptowalut.

To niejednoznaczne stanowisko dobrze widać u założyciela Alibaby, Jacka Ma, który twierdzi, że wierzy w Blockchain, ale zachowuje sceptycyzm wobec kryptowalut.

IBM ze swojej strony zaś nadal podkreśla swoje zaangażowanie w Blockchain na różnych polach. Ostatnio podpisał pięcioletnią umowę o wartości 740 milionów dolarów z australijskim rządem na wykorzystanie rozproszonej technologii w celu poprawy bezpieczeństwa danych i automatyzacji w działach administracyjnych.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.