Porady Bitmarket: wirus CryptoShuffler

Porady Bitmarket: wirus CryptoShuffler

Jak zapewne część z Was wie, posiadaczom bitcoinów zagraża wirus komputerowy- trojan o nazwie CryptoShuffler. Jest szczególnym zagrożeniem dla właścicieli kryptowalut, ponieważ wykrada cyfrowe monety bezpośrednio z portfeli. Jego działanie jest wręcz banalne. Żaden portfel nie jest bezpieczny, ponieważ trojan wykorzystuje funkcję schowka na komputerze ofiary. Złośliwe oprogramowanie zastępuje w czasie kopiowania adres portfela umieszczony na daną chwilę w schowku i zamienia go na adres cyberprzestępcy. Tym samym użytkownik wkleja do pola przelewów niewłaściwy adres portfela i wysyła bitociny do złodzieja.

Trojan spowodował już znaczne szkody w dość krótkim czasie. Firma Kaspersky twierdzi, że za pomocą wirusa skradziono już bitcoinów o równowartości $140 000 (biorąc pod uwagę cenę z końca października br.) oraz litecoiny, ethereum, dash, zcash, monero i dogecoin o wartości kilku tysięcy dolarów.

Jak się ochronić?

Zawsze przed wysłaniem przelewu sprawdzaj dokładnie adres portfela, na który chcesz wysłać kryptowaluty.

Korzystaj z programów antywirusowych.

Pamiętaj, że wraz z wzrostem popularności (i cen) kryptowalut liczba tego typu złośliwego oprogramowania będzie rosła. Zabezpieczaj swoje coiny najlepiej jak możesz!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.