Polski startup wyróżniony. Podsumowanie tygodnia 08.04 -14.04.2019 r.

Powracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. 

Polski startup wyróżniony

Portal ICO Bench ponownie wyróżnił polski projekt TecraCoin. Startup otrzymał wysoką ocenę w recenzji opublikowanej na stronie. Tym samym znalazł się na samym szczycie TOP 10 najwyżej ocenianych ICO na świecie wg. ICO Bench. O startupie opowiadał nam już Robert Anacki. Zapis wywiadu z nim znajdziecie tutaj.

W marcu Tecra znajdowała się na 2. miejscu, jeśli chodzi o wyżej wspomniany ranking, o czym pisaliśmy tutaj.

Projekt ma w założeniu być platformą wspierającą nowoczesne, innowacyjne technologie.

Znany YouTuber woli blockchaina od YouTube’a

PewDiePie to gwiazda streamingu na YouTube. Teraz otwiera się na współpracę z blockchainową platformą streamingową DLive. Jego kanał na YouTube to istne imperium. Ma ponad 93,7 miliona subskrybentów, zaś nowe filmy w ciągu niecałej doby ogląda nierzadko ponad 4 mln widzów. Pisząc o nowej kooperacji stwierdził:

„Jestem podekscytowany możliwością rozpoczęcia regularnych transmisji na żywo! DLive jest dla mnie świetny, ponieważ jestem traktowany jak prawdziwy partner, podobnie jak pozostali ‘streamerzy’ na unikalnej platformie DLive.”

Sirin Labs ma problemy?

W mediach branżowych pojawiły się plotki o rzekomych problemach Sirin Labs, izraelskiego startupu, który zbudował blockchainowy smartfon Finney. Ponoć firma przestała płacić swojemu personelowi. Przedstawiciele projektu zdementowali pogłoski na łamach Globe. Przyznali jednak, że zwolnili 15 z 60 pracowników, ponieważ sprzedaż smartfonów nie idzie tak dobrze, jak pierwotnie zakładano. Nie oznacza to jednak upadku firmy, jak niektórzy uważali.

Ethereum walczy z Tron o userów?

Zgodnie z raportem opublikowanym 9 kwietnia przez stronę DApp.com, Tron (TRX) ma najszybciej rozwijającą się bazę użytkowników. Z kolei liczba użytkowników Ethereum (ETH) kurczy się. Nie są to jakieś ogromne wahania. Z sieci ETH odeszło ponoć 4% userów. Dziś nadal około 72 500 starych użytkowników używa DAppsów opartych na Ethereum. Raport stwierdza też, że „gry oparte na Ethereum stworzyły już stabilną społeczność z grupą lojalnych odbiorców”. 

Według badania w samym pierwszym kwartale 2019 r. aż 504 DAppsów zostało dodanych do listy DApp.com, z czego połowa była oparta na Ethereum:

„Pokazuje to, że Ethereum jest wciąż numerem 1 wśród deweloperów, którzy mogą budować DAppsy. Jednocześnie zaobserwowaliśmy również trend w rozwoju wielu łańcuchów, ponieważ wiele DAppsów na Ethereum rozszerza się na wiele łańcuchów, takich jak Ethereum + EOS lub Ethereum + Tron.” 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.