Polski projekt drugim najwyżej ocenianym ICO na świecie!

Projekt TecraCoin, o którym już nieraz pisaliśmy, cieszy się sporym uznaniem w świecie kryptowalut, blockchaina i ICO. Teraz został wysoko oceniony przez prestiżowy portal.

Niedawno Robert Anacki, współzałożyciel projektu, opowiadał nam o szczegółach projektu. TecraCoin może dzisiaj pochwalić się niezłymi ocenami na międzynarodowej platformie ICOBench. Z notą 4,7 zostało uznane za drugi, najlepszy projekt ICO w ostatnim czasie. Cały raport można można znaleźć tutaj.

Tecra! Do tablicy!

TecraCoin zostało przeanalizowane pod kątem jakości zespołu, produktu i całościowej wizji.

W zespole startupu pojawiły się ostatnio osoby, które są szerzej znane polskiej społeczności kryptowalut. Mowa o prof. Krzysztofie Piechu i Filipie Pawczyńskim, prezesie Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Ponadto na czele Tecry stoi Robert Anacki, z którym mieliśmy okazję przeprowadzać wspomniany wywiad, oraz kilka innych osób ze sporym doświadczeniem na rynku blockchaina, ICO, marketingu i nowoczesnych technologii.

Główny produkt i wizja? „To może być projekt, który przetrze szlak nowoczesnemu, przełomowemu sposobowi finansowania krajowych projektów badawczo-rozwojowych” – napisał już wcześniej na Twitterze prof. Krzysztof Piech.

TecraCoin ma być bowiem instrumentem opartym o technologię blockchain, który zagwarantuje bezpieczne uczestnictwo w specjalnie utworzonym funduszu inwestycyjnym. Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry), z których wyróżnia się grafen. Może się więc okazać, że w końcu uda się ruszyć rozwój tego zaniedbanego rynku, o którym w naszym kraju mówi się od wielu lat.

Technologia

Blockchain Tecry jest oparty na kodzie Zcoina, Dasha i Bitcoina.

Aktualnie zespół pracuje nad zmianą algorytmu z lyra2z na MTP. Zmiana ta jest o tyle istotna, że uniemożliwi kopanie na urządzeniach typu ASIC. „To ważny czynnik ideologiczny i marketingowy. Idea Satoshi’ego Nakamoto jest nam bliska: jeden komputer, jeden głos” – tłumaczy Przemysław Karda, Managing Partner projektu.

Ponadto, wkrótce ma zostać opublikowany mobilny portfel na token. Na razie Tecra może zaoferować tylko „tradycyjne” wersje aplikacji.

Co ważne dla dalszego rozwoju, projekt rozmawia obecnie z KNF, by wyłączyć swoje prace spod nadzoru tej instytucji, ponieważ mogą one niejako wiązać ręce twórcom.

Podziel się wpisem

One thought on “Polski projekt drugim najwyżej ocenianym ICO na świecie!

  • 13 marca 2019 at 13:05
    Permalink

    Gratulacje i osiągnięcia hardcap życzę!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.