Polacy wyprodukują grafen dzięki kryptowalucie?

Na pytanie z tytułu możemy dziś odpowiedzieć: możliwe, że tak! Po kilku miesiącach przygotowań rusza bowiem projekt TecraCoin.

„To może być projekt, który przetrze szlak nowoczesnemu, przełomowemu sposobowi finansowania krajowych projektów badawczo-rozwojowych” – napisał na Twitterze prof. Krzysztof Piech. Co tak zaintrygowało znanego w świecie kryptowalut ekonomistę? Właśnie TecraCoin!

Start-up postanowił objawić się światu z pompą. Konferencja prasowa mająca na celu przedstawienie jego założeń ma mieć miejsce w Warszawie, dnia 17.01.2019r. o godz. 19:00 na ulicy Al. Jana Pawła II 12, w biurowcu Kaskada. Spotkanie jest otwarte, ale obowiązuje kolejność rejestracji – liczba miejsc jest jednak ograniczona.

W evencie oprócz prelegentów, wezmą udział członkowie zespołu Tecra, osoby odpowiedzialne za nadzór biznesowy i doradcy projektu. Swoją obecność potwierdzili między innymi prof. Krzysztof Piech oraz Marcelina Szwed-Ziemichód.

Rejestracji można dokonać tutaj.

O co tyle krzyku?

Czy jednak jest się czym ekscytować? Jeśli wszystko wypali – tak!

TecraCoin ma być bowiem instrumentem opartym o technologię blockchain, który zagwarantuje bezpieczne uczestnictwo w specjalnie utworzonym funduszu inwestycyjnym. Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry), z których wyróżnia się grafen. Może się więc okazać, że w końcu uda się ruszyć rozwój tego zaniedbanego rynku, o którym w naszym kraju mówi się od wielu lat. Więcej o projekcie napiszemy wkrótce.

Podziel się wpisem

One thought on “Polacy wyprodukują grafen dzięki kryptowalucie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.