Polacy tworzą stablecoina. Fiat Based Token powstanie w 2019 r.

dPLN, o którym już pisaliśmy, niestety najprawdopodobniej nie powstanie. Okazuje się jednak, że inny polski zespół pracuje nad stablecoinem. Fiat Based Token ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. 

fiat based token coeZgodnie z wypowiedziami CEO zespołu Fiat Based Token, Sonii Targosz, projekt składa się osób od dawna zaangażowanych w rynek kryptowalut w Polsce. Sama nie podaje jednak jeszcze konkretnych nazwisk członków teamu. Podobno wchodzą w jego skład doświadczeni prawnicy, bankowcy, startupowcy i marketingowcy, którzy dobrze znają temat cyfrowych walut.

Token dla smart-contractów

Fiat Based Token ma służyć wielu celom. Sonia Targosz nie zdradza jednak wszystkich szczegółów. Wiadomo, że token ma być walutą do rozliczania smart-contractów, ale też rodzajem… punktu lojalnościowego.

smartfonCałemu systemowi towarzyszyć ma aplikacja mobilna, która ma pełnić funkcję konta osobistego. Każdy jej użytkownik będzie mógł wysyłać dzięki niej darmowe i ekspresowe przelewy czy rozliczać wspomniane inteligentne kontrakty. Całość ma uzupełnić opcja płatności kartą.

Stokenizowane pieniądze fiducjarne będą wytwarzane w ramach instytucji finansowej, więc – zdaniem twórców – nie będzie mowy o braku pokrycia waluty.

ICO projektu przewidziane jest na 1. kwartał przyszłego roku. Całość ma jednak być sfinansowana nie tylko za pomocą tego środka. Targosz podkreśla, że możliwe są także alternatywne źródła zebrania funduszy.

Czy to ma sens?

Pewnym zagrożeniem dla projektu są obecne problemy Tethera, czyli najsłynniejszego stablecoina. Możemy jednak uznać, że spadek zaufania do tego tokenu, nie przełoży się na podobny efekt na całym rynku. Pozostaje więc czekać na kolejne informacje z obozu FBT.

Podziel się wpisem

One thought on “Polacy tworzą stablecoina. Fiat Based Token powstanie w 2019 r.

  • 21 października 2018 at 12:41
    Permalink

    Wystarczą regularne otwarte audyty wykonywane przez firmy zewnętrzne. Tego brakuje właśnie Tetherowi.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.