Podsumowanie tygodnia 24.09-30.09.2018

Poniżej kolejne podsumowanie tygodnia. 

Krypto zabezpieczona metalami szlachetnymi

Szwajcarzy z Tiberius Group chcą zorganizować ICO, które będzie zabezpieczone metalami szlachetnymi.  Nowa kryptowaluta ma powstać do końca roku.  Kapitalizacja cyfrowej monety ma być w całości pokryta złotem, platyną, miedzią, aluminium i innymi metalami. Cena początkowa jednej jednostki ma wynosić 70 centów. Podaż będzie zaś regulowana przez wycenę metali, które będą w posiadaniu grupy Tiberius.

Tim Draper ostrzega rządy niechętne kryptowalutom

„Po latach rządy będą oceniane pod kątem tego, jak poradziły sobie z przejściem z fiatami na krypto” – stwierdził w wywiadzie dla Forbesa Tim Draper. Legendarny inwestor rynku kryptowalut niedawno też zawyrokował, że kapitalizacja rynku wzrośnie do 80 bln. dol. do 15 lat.

“Internet rozpoczął się w ten sam sposób, pojawił się w dużych falach, a potem przyszedł rodzaj załamania, a następnie pojawiła się kolejna, ale znacznie większa i bardziej skoncentrowana fala. Podejrzewam więc, że to samo będzie się działo również tutaj” – powiedział Draper.

Ethereum osiągnie nowe ATH w 2019 r.

Ripple przegoni na stałe w rankingu kryptowalut Ethereum? Tego nie wiemy, ale założyciel Fundstrat, Tom Lee, prognozuje, że cena ETH osiągnie $1900 jeszcze przed końcem 2019 roku. Jego zdaniem obecnie przesadnie złe nastroje na giełdach będą bazą do przyszłych wzrostów.

Powstanie stablecoin Circle

USD//Coin (USDC) ma powstać dzięki kooperacji Circle z CENTER, siecią dystrybucji open source, która ułatwi dokonywanie depozytów z kont bankowych w Stanach Zjednoczonych.

Twórcy tak określają idee projektu:

“Wierzymy, że otwarty internet wymiany wartości może głębiej przekształcić i zintegrować świat, ostatecznie eliminując sztuczne granice gospodarcze i umożliwiając bardziej efektywny i globalny rynek integrujący każdą osobę na świecie. Przyszłością gospodarki globalnej jest otwartość, wspólnota, integracja, znacznie bardziej równomiernie rozłożenie i przeznaczenie nie tylko dla kilku wybranych uczestników, ale dla wszystkich, którzy się do niej dołączą.”

Austria zapisze wyniki aukcji obligacji na blockchain

Rząd austriacki ma użyć blockchaina do zapisu wyników aukcji obligacji rządowych.

Angelika Sommer-Hemetsberger, członek zarządu OeKB, banku odpowiedzialnego za przedsięwzięcie, skomentowała sprawę:

“Technologia Blockchain oferuje ogromny potencjał w zakresie zwiększania wydajności i zapewniania jakości procesów bankowych, dlatego od jakiegoś czasu intensywnie zajmujemy się tym tematem i przetestowaliśmy już kilka prototypów.”

Markus Stix, szef OeBFA, widzi w całej sprawie też pragmatyczne elementy:

„To dodatkowe zabezpieczenie przyczynia się do wysokiego poziomu zaufania do aukcji austriackich obligacji rządowych i wzmacnia dobrą pozycję Austrii na rynku, co może również pośrednio przyczynić się do uzyskania korzystnych kosztów finansowania.”

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

 

 

 

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.