Podsumowanie tygodnia 22-28.10.2018

Jeśli obecna sytuacja kursu bitcoina was już nudzi, zachęcamy do lektury naszego podsumowania tygodnia. Te newsy powinny was trochę rozbudzić!

Bitstamp zmienia właściciela

Bitstamp został przejęty. Nabywcą giełdy jest NXMH, spółka inwestycyjna z siedzibą w Brukseli, która jest również właścicielem Korbit, południowokoreańskiej platformy kryptowalut. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, ale podobno cena zakupu wynosiła około 400 milionów USD.

Bitstamp, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, została założona przez 29-letniego słoweńskiego Nejca Kodriča za jedyne 1000 euro w 2011 roku. Od tego czasu zgromadziła w sumie około 14 milionów dolarów od inwestorów, w tym spółki Pantera Capital.

Kodrič pozostanie jednak CEO firmy i nie spodziewa się, że cokolwiek zmieni się dla samych klientów firmy lub jej 180 pracowników, powiedział w rozmowie z Fortune. „Mamy taką samą opinię jak NXMH – dlaczego warto coś zmienić, jeśli działa doskonale?”, Powiedział, dodając, że Bitstamp „przynosił zyski już od pierwszego dnia”.

Chiny cenzurują kultową książkę o bitcoinie

Czytaliście książkę Andreasa Antonopoulosa „Mastering Bitcoin”? W Chinach tytuł został przeredagowany i to w nowej wersji jest promowany na kanale telewizyjnym China Central Television (CCTV). W tłumaczeniu mandaryńskim tytuł został zmieniony, aby wykluczyć wszelkie odniesienia do Bitcoina (BTC). W wolnym tłumaczeniu zza Wielkim Murem brzmi teraz „Blockchain: droga do digitalizacji aktywów”. Co ciekawe, oryginalny angielski tytuł pozostaje widoczny na okładce obok edytowanej wersji mandaryńskiej. Treść również nie uległa ponoć zmianie.

Sam Antonopolous napisał na Twitterze 25 października:

„Jak to jest fajne:” Mastering Bitcoin 1Ed”, w chińskiej telewizji krajowej. Nawet z lekko oczyszczonym tytułem (bez wzmianki o bitcoinie) zawartość jest taka sama. Mam nadzieję na odwiedzenie Chin w przyszłym roku. Może to przyniesie więcej okazji i zaproszeń na konferencje. ”

Mastering Bitcoin został po raz pierwszy opublikowany w 2015 roku i ponownie wydany w 2017 roku.

Altcoin dla raperów

Lubicie takie newsy? Amerykański aktor i producent Johnny Depp, którego wszyscy kojarzą z rolą Jacka Sparrowa, nawiązał współpracę z platformą rozrywki społecznościowej TaTaTu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że portal ma wykorzystywać kryptowaluty. W ramach nowej umowy gwiazda Hollywood zamierza połączyć siły z założycielem TaTaTu, Andreą Iervolino, w celu wspólnego tworzenia filmów i treści cyfrowych.

Platforma stanowi połączenie witryny społecznościowej z portalem wideo i działa w oparciu o system, nagradzający użytkowników tokenami za korzystanie z treści. Tokeny mogą być również wykorzystywane przez reklamodawców do płacenia za usługi TaTaTu.

Depp na pokładzie

Newsy z Hollywood. Amerykański aktor i producent Johnny Depp, którego wszyscy kojarzą z rolą Jacka Sparrowa, nawiązał współpracę z platformą rozrywki społecznościowej TaTaTu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że portal ma wykorzystywać kryptowaluty.

W ramach nowej umowy gwiazda Hollywood zamierza połączyć siły z założycielem TaTaTu, Andreą Iervolino, w celu wspólnego tworzenia filmów i treści cyfrowych.

Platforma stanowi połączenie witryny społecznościowej z portalem wideo i działa w oparciu o system nagradzający użytkowników tokenami za korzystanie z treści. Tokeny mogą być również wykorzystywane przez reklamodawców do płacenia za usługi TaTaTu.

Nowe Ethereum?

Czas na newsy technologiczne. IOST wystartował jakiś czas temu z własnym testnetem, który obsługuje 7000-8000 transakcji na sekundę. Projekt chce rozwiązać problem skalowalności. Czyli tym samym pokonać największą barierę masowej adopcji kryptowalut.

Pierwotny plan zapowiadał uruchomienie testnetu, Everest v1.0 w Q1 2019 r. oraz premierę mainnetu zaplanowaną na Q3 2019 r. Nowa wersja roadmapy zapowiada oficjalną premierę sieci IOST w Q1 2019.

Więcej szczegółów znajdziecie wchodząc na stronę internetową projektu.

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.