Podsumowanie tygodnia 15.04 – 21.04.2019 r.

Mamy  nadzieję, że udanie spędziliście święta. My wracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Na rynku dzieje się coraz więcej.

Juan stanie się w przyszłości kryptowalutą?

Donald Tapscott, prezes zarządu Blockchain Research Institute, miał okazję rozmawiania z wiceprzewodniczącym Partii Komunistycznej w Chinach. Przyznał w mediach, że dowiedział się paru ciekawych kwestii. Władze w Kraju Środkach widzą przyszłość w kryptowalutach. Tapscott powiedział, że

“(…) za 20 lat nie będziemy używać bitcoinów w Chinach. Chińczycy będą używać juana, tyle że juan stanie się kryptowalutą. Bank centralny Chin przekształci go w cyfrową walutę.”

Kolejna bańka będzie wielka!

Wszyscy czekamy na nową bańkę spekulacyjną. Teraz pojawił się głos, który ucieszy wielu z was.

Ostatni impuls wzrostowy na BTC był napędzany przez szał spekulacji i ogromny szum wokół magicznych i wirtualnych pieniędzy. Natomiast kolejny będzie napędzany faktycznym, opartym na makro zrozumieniu korzyści płynących z suwerennego, nieograniczonego i cyfrowego aktywu wzbogaconego o sieć Lightning Network. Następna hossa będzie znacznie większa – powiedział Tom Shaughnessy, współzałożyciel Delphi Digital.

Szwecja zmieniła swoją walutę na BTC na 30 minut

– Zlikwidowaliśmy szwedzką koronę i zastąpiliśmy ją bitcoinem – można było w zeszłym tygodniu przeczytać na twitterowym profilu partii rządzącej w Szwecji. Nie oznacza to jednak, że Szwecja będzie od teraz płaciła BTC. Kontrolę nad kontem przejęła tylko grupka hakerów, którzy postanowili w ten sposób zamanifestować swoje poglądy polityczne i ekonomiczne.

Post wrzucono jednak w ciekawym momencie historii tego kraju. Władze Szwecji planują bowiem eliminację gotówki i wprowadzenie cyfrowej waluty na terenie całego państwa.

McAfee podtrzymuje: 1 mln dolarów za 1 BTC

John McAfee nadal uważa, że jeden bitcoin będzie warty 1 milion dolarów w 2020 r. Mało tego! Ponoć to nielogiczne, by było inaczej:

„Jest matematycznie niemożliwe, żeby Bitcoin kosztował mniej niż milion dolarów do końca 2020 roku. Bitcoin to nie akcje, nie można więc stosować paradygmatów rynku akcyjnego i oczekiwać odpowiedzi”.

A wy jak uważacie? Prognoza McAfee’ego jest realna? Piszcie w komentarzach!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.