Podsumowanie tygodnia 04-10.01.2019

Przed wami nowe podsumowanie tygodnia.

Bakkt w 2019 r.

Dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE) przyznał, że platforma Bakkt na pewno wystartuje w tym roku. On oraz dyrektor finansowy spółki, Scott Hill, przyznali w czasie spotkania z mediami, że projekt traktowany jest jako długoterminowa inwestycja.

Bakkt ma być w pewnym sensie niezależne od ICE – posiada własne biura, zespół zarządzający i infrastrukturę. Projektem zainteresowani już tak ważni partnerzy jak Starbucks i Microsoft. W założeniu ma ściągnąć na rynek inwestorów instytucjonalnych.

BTC za 250 000 USD?

Mark Jeffrey jest autorem książki “Bitcoin Explained Simply” z 2013 roku. Dziś uważa, że BTC będzie docelowo kosztował nawet 250 000 USD. “Myślę, że jest to bardzo podobne do bańki dot-com, którą obserwowaliśmy na przełomie lat dziewięćdziesiątych i 2000…” – mówił w programie “The Next Billion Seconds” – “w cyklu dot-com było to około 4 i pół roku, może 5 lat. W świecie kryptograficznym było to około półtora roku, więc o wiele szybciej”.

Jaka przyszłość zaś czeka ten rynek:

„Trzeci akt nadchodzi. A jeśli to coś w rodzaju bumu dot-com, zobaczyliśmy mały garb, potem martwy okres, a następnie rzeczywisty wzrost wartości jak w przypadku Amazona, Google, Facebooka, i LinkedIn itd. Myślę, że zobaczymy to samo na rynku kryptowalut.

Fundstrat: kryptowaluty zdrożeją dzięki technologii

Fundstrat Global Advisors opublikowało raport dot. przyszłości kryptowalut. Zdaniem ekspertów firmy wszystko idzie w dobrym kierunku. Rynek rozwija się pod kątem technologicznym, a to ma spowodować, że wkrótce kryptowaluty zdrożeją. Eksperci wskazują też  na to, że rok 2017 i bańka wraz z jej efektami doprowadziły do problemów rynku, które obserwowaliśmy przez cały 2018 r.  Analitycy uważają też, że w rok 2019 możemy oczekiwać spadku ceny dolara, a to powinno przełożyć się na hossę na bitcoinie.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.