Podsumowanie tygodnia 03.12.- 09.12.2018 r.

Przed Wami kolejne newsy z poprzedniego tygodnia, o których nie udało nam się napisać w naszych codziennych postach.

Bitcoin urośnie w siłę!

Bitcoin zwiększy swoją dominującą pozycję na rynku kryptowalut w 2019 roku. Stanie się to kosztem altcoinów, które w tym samym czasie mają stracić na wartości. Tak przynajmniej wynika z raportu, który został opublikowany przez A.T. Kearney, amerykańską globalną firmę konsultingową zajmująca się zarządzaniem. Pozytywem może wydać się także prognoza dot. podejścia władz do cyfrowych walut:

“(…) organy nadzoru finansowego zmiękczą swoje stanowisko wobec tego sektora”.

Facebook wchodzi na rynek kryptowalut?

Anthony Pompliano z Morgan Creek napisał w poście na Twitterze, że Facebook przygotowuje się do stworzenia najbardziej użytecznego produktu w świecie kryptowalut. Skąd to stwierdzenie? Otóż w swoim tweecie Mike Dudas zasugerował, że Facebook zatrudnia informatyków specjalizujących się w technologii blockchaina bez jasno określonego celu i bez znanych powszechnie powodów. Pompaliono postanowił więc odbić piłeczkę i rozwiać wątpliwości. Mimo tego nadal nie wiemy, nad czym  konkretnie pracują nowi pracownicy Marka Zuckerberga.

Na bitcoinowy ETF poczekamy jeszcze kwartał

Temat bitcoinowych ETFów rozpala od miesięcy wyobraźnie obserwatorów rynku kryptowalut. W minionym tygodniu SEC wyznaczyło nowy termin na podjęcie swojej decyzji w tej kwestii na 27 lutego 2019 r. Sprawę argumentowano w następujący sposób:

“Komisja uznaje za stosowne wyznaczenie dłuższego okresu na wydanie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej zmiany przepisów, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany (…)”.

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) powołało Sąd Polubowny

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) powołała do życia stały Sąd Polubowny do spraw technologii blockchain. Jest to pierwsza tego typu organizacja w Europie oraz druga (po Japonii) na świecie.

“Izba gromadzi dziś już ponad 150 członków. – Naszym głównym celem jest realny wpływ na polską legislację, w szczególności w obszarze podatkowym. Edukacja, współpraca z organami oświaty i rządowymi, kształtowanie zasad dobrych praktyk, wspieranie rozwoju gospodarczego Polski, rozstrzyganie sporów z urzędami to tylko niektóre z obszarów, w które się angażujemy” – mówi Robert Wojciechowski, prezes zarządu Izby.

IOST odkrywa karty

„Z dumą ogłaszamy i potwierdzamy dokładne daty ostatecznej wersji TestNetu 2.0 oraz oficjalnej premiery MainNetu w wersji 1.0!” – czytamy na profilu Medium zespołu IOST. Projekt od dawna pozytywnie zaskakuje terminowością swoich prac. TestNet v2.0 “Everest” ma wystartować 20 grudnia 2018 r., zaś MainNet v1.0 – 25 lutego 2019 r. Zgodne z ogłoszeniem projekt otwiera się także na programistów. Przypomnijmy, że główną misją IOST jest poprawa skalowalności technologii blockchain. Już teraz sieć projektu obsługuję 7000 transakcji na sekundę (TPS). Celem jest oszałamiająca wartość 100 000 TPS.

Na terenie Europy projektem kieruje Polak – Kacper Żytkowicz, który przygotował specjalnie dla naszych czytelników artykuł dotyczący klasyfikacji rynków kryptowalutowych, który znajdziecie tutaj.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.