Overstock zapłaci podatek w postaci BTC

Gigant handlu elektronicznego z USA, Overstock.com, ogłosił, że zapłaci część podatków w stanie Ohio za pomocą Bitcoina (BTC).

Overstock chce w ten innowacyjny sposób zapłacić podatek od działalności gospodarczej (CAT). Użyje do tego specjalnej platformy stanowej OhioCrypto.com.

CEO firmy i jej założyciel Patrick Byrne – wieloletni entuzjasta kryptowalut – powiedział mediom, że akceptacja cyfrowych walut przez władze i towarzyszące całemu procesowi stanowienie przyjaznego prawodawstwa, na to, by USA nie straciły pozycji lidera na światowej scenie blockchain.

Pionierski stan

Ohio stało się w listopadzie pierwszym stanem w USA, który zaakceptował Bitcoina jako metodę płatności podatków. Usługa jest jednak obecnie dostępna tylko dla firm, choć w planach jest rozszerzenie tej opcji na inne grupy podatników. Skarbnik stanu Ohio, Josh Mandel, powiedział mediom, że państwo może wyjść poza sferę Bitcoina i zacząć akceptować też inne kryptowaluty. W niedawnym wywiadzie dla magazynu biznesowego „Fortune” Mandel powtórzył swoje stanowisko, ujawniając także, że Ohio planuje wprowadzić płatności podatków w kryptowalutach dla wszystkich podatników do 2020 roku.

Overstock też jest pewnego rodzaju pionierem. W 2014 r. gigant stał się pierwszą dużą firmą, która zaakceptowała Bitcoina jako formę płatności za zakupy. Wtedy też platforma rozpoczęła współpracę z giełdą kryptowalut Coinbase.

Ostatnio Byrne ogłosił także, że będzie sprzedawał detaliczną część biznesu Overstock, aby skupić się na projektach z rynku blockchain. Wcześniej przedsiębiorca sprzedał już 10 procent swoich akcji – wartych w sumie ponad 20 milionów dolarów – aby zainwestować je w blockchainową spółka zależna – Medici Ventures.

Podziel się wpisem

One thought on “Overstock zapłaci podatek w postaci BTC

  • 5 stycznia 2019 at 10:47
    Permalink

    Tak jak w Ohaio tak jak najszybciej w Polsce powinno się wprowadzić formę płatności podatków w Bitcoinach!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.