Opłaty w sieci Litecoina spadną 10-krotnie

Kilka dni temu została opublikowana nowa wersja oprogramowania Litecoin Core 0.17.1. Jakie korzyści ze sobą niesie? Na swój sposób rewolucyjne!

Okazuje się, że opłaty transakcyjne w sieci LTC zmniejsza się aż dziesięciokrotnie. Domyślna minimalna opłata wynosiła dotąs 0,001 LTC / kb. Teraz zostaje ona zredukowana do 0,0001 LTC / kb, czyli do około 0,7 centa.

The default minimum transaction fee -mintxfee has been lowered to 0.0001 LTC/kB after relaxing the minimum relay and dust relay fee rates in prior releases.

– Adrian Gallagher, litecoin.org

Zmiany, zmiany, zmiany…

Ponadto aktualizacja wprowadza też niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika, ale też nowy format portfela oraz rozszerzone funkcje ochrony prywatności. Pełną treść komunikatu dot. zmian można znaleźć na blogu litecoin.org.

Portalowi Crypto Insider udało  się skontaktował z jednym z deweloperów Litecoina w celu uzyskania informacji w jakim celu opłaty transakcyjne w sieci LTC zostały obniżone. Jeśli wierzyć deweloperowi, ma to spowodować zwiększenie adopcji Litecoina w codziennym życiu. Ponadto autorzy pomysłu liczą na to, że być może zwiększy to wykorzystanie LTC w technologii Lightning Network.

LTC

Litecoin (LTC) – jeżeli Bitcoina nazywamy złotem w świecie kryptowalut to Litecoin jest potocznie nazywany przez zwolenników srebrem. Dzieło byłego pracownika Google – Charlesa Lee powstało w październiku 2011 roku i obecnie ma szóstą największą kapitalizację (po BTC), która przekracza 5 miliardów dolarów, a jeden LTC kosztuje około $100. Moneta ta ma znaczące różnice w porównaniu do Bitcoina. Główną różnicą jest zmiana algorytmu dowodu pracy z SHA-256 na Scrypt. Różnica ta jest o tyle znacząca, że podnosi to bezpieczeństwo sieci jak i urządzenia specjalne zaprojektowane do wydobywania Bitcoina nie mogą wydobywać Litecoina.

Było to na tyle ważne, że osoby, które kiedyś wydobywały BTC na własnych komputerach wraz z wprowadzeniem koparek ASIC mogły nadal wydobywać w swoich domach Litecoina. Obecnie niektóre firmy wyspecjalizowały się już również w produkowaniu koparek umożliwiających kopanie LTC.

Z innych aspektów technicznych docelowa ilość monet jest 4 razy większa (84 miliony przy 21 milionach BTC), a potwierdzenia transakcji występują cztery razy częściej (a co za tym idzie każdy blok z nowymi monetami jest wydobywany średnio co 2.5 minuty, a nie 10). Obecnie wydobyto ponad 55 milionów monet.

Kliknij tutaj aby kupić lub sprzedać Litecoiny.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.