Nowozelandzki kościół powiązany z OneCoin?

Nowozelandzki Kościół jest oskarżany o współpracę z domniemaną piramidą finansową OneCoin.

Samoański Niezależny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego (SISDAC) jest organizacją kultu, którą oskarżono o posiadanie powiązań z OneCoin, domniemaną piramidą która zebrała setki milionów dolarów na całym świecie, przyciągając naiwnych inwestorów obietnicą ogromnych zysków.

Piramida zamiast krzyża?

Według stacji radiowej RadioNZ macki OneCoina dotarły też do Samoańczyków w Nowej Zelandii. Organizacja korzystała ponoć możliwości SISDAC i Centrum Kultu Samoa, „aby dotrzeć do rozległej sieci potencjalnych inwestorów”. Jedna z kobiet, która stanowią źródło radia, oszacowała, że ​​około 100 członków jej kongregacji zainwestowało w piramidę.

Władze Samoa niedawno zaprezentowały też raport na temat zarzutów przedstawionych przez jednostkę wywiadu finansowego w Nowej Zelandii i stwierdziły, że liderzy SISDAC świadomie uczestniczyli w działalności prania pieniędzy.

Kościół odpowiada, że „nigdy świadomie” nie uczestniczył w żadnej piramidzie finansowej, ani też „nie zmusił” żadnej osoby lub organizacji do brania udziału w tego typu nielegalnej działalności. Ponoć dziś SISDAC szuka porady prawnej w tej kwestii.

Z kolei pracownik Centrum Kultu Samoa także zaprzeczył RadioNZ, że jego organizacja współpracowała z OneCoinem i teraz bada temat pod kątem prawnym, by wnieść oskarżenie przeciwko samoańskiemu rządowi w sprawie zniesławienia.

Jak wcześniej informowały już media, bank centralny Samoa zabronił jakichkolwiek działań związanych z promowaniem OneCoin w 2018 r.

Piramida

Jeden z założycieli programu OneCoin, Konstantin Ignatov, jest obecnie przesłuchiwany przez amerykańskie organy ścigania. Przed projektem w Polsce ostrzegało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Podziel się wpisem

One thought on “Nowozelandzki kościół powiązany z OneCoin?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.