Nowe prognozy cenowe BTC. Podsumowanie tygodnia 27.05 – 02.06.2019 r.

Jak wasze nastroje? Patrząc na sondy dot. ceny BTC na Twitterze i Facebooku, nadal nie jesteście przekonani, czy warto już kupić kryptowalutę. Dziś przedstawimy wam jednak opinie osób, które nie wahają się w tej kwestii.

100 000 USD czy 1 milion?

Max Keiser nie ma wielu wątpliwości. Wierzy w BTC od lat:

“Przewiduję, że bitcoin doleci do 100 000 USD, tak jak powiedziałem w 2011 roku, kiedy był warty 1 USD, i nie uważam, aby ostatnie 80-proc. spadki (czwarte, które widziałem) było znaczące. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Z kolei James Altucher jest w tym temacie jeszcze bardziej szczodry:

“Powiedziałbym też, że milion dolarów do 2020 roku jest osiągalny. Na świecie jest 15 milionów milionerów. Wszyscy ich doradcy finansowi powiedzą w pewnym momencie: „Hej, kup Bitcoina.”

Japońskie ETF

Od pewnego czasu media spekulują, które państwo szybciej zezwoli się bitcoinowy ETF – USA czy Japonia. Teraz fani tego drugiego kraju muszą czuć zawód. W czasie debaty na ten temat przedstawiciel japońskiego organu finansowego stwierdził, że instytucja obawia się dziś tego typu instrumentów. Jego zdaniem BTC jest nadal zbyt podatne za wahania kursu. Lokalny polityk Takeshi Fujimaki bronił jednak kryptowalut, dodając, że rynek ten w pewnym sensie się ucywilizuje, gdy tylko zostaną na nim stworzone takie narzędzia jak ETF.

McAfee z własną kryptowalutą

John McAfee przyznał, że wyemituje swoją kryptowalutę. Nie będzie to jednak token personalny. Z opisu trudno w ogóle orzec, czym będzie tajemniczy projekt:

Nie, [token] nie jest wydobywany. Nie, nie robimy ICO. Nie, nie szukamy inwestorów. Nie, nie będziemy notowani na giełdzie. Nie, nie podamy więcej informacji przed wydaniem white paper. Tak, to jest prawdziwe…. Również, nie będzie żadnych airdropów.

Poza tym:

McAfee Freedom Coin został zaprojektowany tak, aby stawić czoło problemowi wymiany walut, wykorzystując unikalny paradygmat i nową koncepcję strukturalną. Nie jest ona oparta na żadnym towarze, ani nie jest związana z wartością lub zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego przedmiotu lub podmiotu. Wartość monety zawsze będzie równa zeru w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest wolna, całkowicie, by rosnąć.

FOMO na BTC

Czy czeka nas FOMO na BTC? Tak uważa Tom Lee, który jest zdania, że przekroczenie poziomu 10 tys. USD na wykresie przez BTC spowoduje, że masy rzucą się na zakupy kryptowalut. Czy podzielacie jego zdanie?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.