Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia – Październik (II)

MAMY NOWE ATH

Mijający tydzień z pewnością ucieszył giełdowe byki. Spadki na bitcoinie wyhamowały na poziomie $5100 i kurs zdecydowanie poszedł w kierunku ostatniego ATH. Obecny trend wzrostowy będzie z niemałym prawdopodobieństwem kontynuowany (co nie wyklucza dalszych korekt). Kolejnym technicznym oporem jest poziom $6 160.

Minione dni obfitowały również w newsy mające wpływ na fundamenty bitcoina:

Bitfinex zamyka się na klientów z USA.

Jedna z najpopularniejszych giełd rezygnuje z działania na terenie USA. Klienci fizyczni mają czas do 9 listopada br. z zabraniem swoich środków z platformy. Po tym terminie giełda przejmie ich środki.

Rosja wprowadzi KryptoRubla.

Rosyjski rząd ogłosił, że wprowadzi na rynek KryptoRubla. Problemem nowej „kryptowaluty” będzie jednak z pewnością fakt, że będzie ona miała jednego emitenta i nie będzie można jej kopać, co czyni z niej raczej cyfrową odpowiedź na istniejącą już walutę Rosji, a nie na bitcoina. Pokazuje to, jak głębokie niezrozumienie idei stojącej za kryptowalutami panuje wśród rządzących jednym z największych państw na świecie.

Kolumbia wykazuje zwiększone zainteresowanie bitcoinem.

„Jesteśmy przekonani, że technologie takie jak Bitcoin są katalizatorami kolejnej światowej rewolucji ekonomicznej.” – to zdanie giełdy Surbtc, która obsługuje Chile, Peru oraz Kolumbię. Popularność kryptowalut zwłaszcza w Kolumbii rośnie lawinowo. Obecny rząd promuje nowinki technologiczne, zaś frekwencje na ostatnich konferencjach dotyczących kryptowalut przekraczają oczekiwania ich organizatorów. Liczba wyszukiwań hasła „bitcoin” w Google w Kolumbii obecnie jest ponad dwukrotnie wyższa niż rok temu, zaś w maju tego roku wyniosła aż dziesięciokrotnie więcej niż jesienią 2016 r.

Chiński gigant na rynku przeglądarek interesuje się technologią Blockchain.

Baidu zostało członkiem Linux Foundation-led Hyperledger. Entuzjazmu z tego faktu nie kryje dyrektor wykonawczy Hyperledge Brian Behlendorf, który widzi w decyzji chińskiego odpowiednika Google szansę na zwiększenie ekspansji technologii blockchain w Azji. Vice President Baidu Zhang Xuyang komentuje decyzję swojej firmy równie optymistycznie: „Uważamy, że Blockchain pozwoli nam lepiej dopasować naszą technologię wyszukiwania do potrzeb naszych użytkowników (…). Cieszymy się, że jesteśmy częścią Hyperledgera i czekamy na współpracę z innymi członkami”.

Bitcoin opodatkowany w Korei Południowej?

Południowokoreańskie władze rozważają możliwość opodatkowania Bitcoina. Obecny projekt ustawy zakłada nałożenie na kryptowaluty podatku VAT, podatku od zysków kapitałowych oraz podatku od spadków i darowizn. Jednocześnie organy państwowe mają dokładniej przyglądać się funkcjonowaniu podmiotów działających na tym rynku np. giełdom.

Podatki zapłacimy w btc?

Szwajcarski bank inwestycyjny UBS ogłosił, że Bitocin może upaść jeśli nie uzyska akceptacji rządów, które musiałyby pozwolić swoim obywatelom płacić podatki za pomocą kryptowalut. Bank jest częścią Sojuszu Przedsiębiorstw Ethereum, organizacji, która wspiera rozwój blockchain. Jednocześnie jest sceptyczny w kwestii btc uważając go tylko za bańkę spekulacyjną.

 

 

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.