Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia – Grudzień (III)

Bohaterem tego tygodnia był Bitcoin Cash, którego cena wzrosła do ponad 3000$ po tym jak Coinbase dodała go na swoją platformę. Co innego działo się jednak w kryptoświecie w ostatnich dniach? Przygotowaliśmy dla was dość zróżnicowane zestawienie newsów!

Kantor The London Block przeprowadził badanie z udziałem 2000 Brytyjczyków. Badanie wykazało, że 5% osób poniżej 45 roku życia ma już kupione kryptowaluty, a 11% planuje zainwestować w ten rynek w przyszłym roku. Kolejne 17% poważnie rozważa zakup cyfrowych walut do końca 2018 r. Raport podaje także, że jedna trzecia brytyjskich millenialsów chce zainwestować w rynek kryptowalut w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Niestety fenomenu walut cyfrowych obawiają się władze Kuwejtu. Tamtejsze Ministerstwo Finansów zabroniło bankom i instytucjom publicznym obracania kryptowalutami. Co istotne, zakaz nie dotyczy jednak osób fizycznych. W tym wypadku ograniczono się tylko do ostrzeżenia obywateli przed ewentualnymi zagrożeniami związanymi z inwestycjami w Bitcoina i inne waluty.

Czy mimo wszystko możliwe są rezerwy banków centralnych w BTC? Zdaniem prezesa Blockchain.info, Petera Smitha, to realne już w 2018 r. W wywiadzie udzielonym CNBC, Smith prognozuje, że w już przyszłym roku pierwsze instytucje zdecydują się na ten krok: „Myślę, że ten rok (2018) będzie pierwszym, w którym zaczniemy zauważać, że banki centralne zaczynają trzymać cyfrowe waluty w swoich rezerwach.” Czy tak będzie? Jakie jest wasze zdanie?

Bill Miller – amerykański manager, inwestor i filantrop – przyznał ostatnio w ramach podkastu WealthTrack, że blisko połowa pieniędzy z jego funduszu hedgingowego jest obecnie inwestowana w Bitcoina. Gratulujemy wiary w kryptowaluty!

Chcielibyście zarabiać nie w PLN, a w BTC? Japońska firma GMO Internet od lutego 2018 r. da taką możliwość swoim pracownikom. Będą oni mogli część swojego wynagrodzenia otrzymywać w bitcoinach.

Skąd taka decyzja? Otóż firma widzi w kryptowalutach przyszłość i chce już teraz zaznajamiać swoich pracowników z tą technologią.

We wstępnie pisaliśmy o rajdzie w górę na wykresie Bitcoin Cash. Fork BTC zyskuje coraz więcej zwolenników wśród elity społeczności. W czasie wywiadu dla szwedzkiego portalu „Breakit”, współzałożyciel Bitcoin.com, Emil Oldenburg, przyznał, że sprzedał wszystkie swoje btc i zainwestował właśnie w Bitcoin Cash. Jego zdaniem „zwykły” Bitcoin stał się niepotrzebny i bezużyteczny. Oldenburg nie widzi także perspektyw dla rozwoju BTC. Jego zdaniem wszystkiemu winne są opłaty transakcyjne i czas oczekiwania na przelewy.

Nowe spojrzenie na cenę BTC wprowadził noblista Robert Shiller, który uważa, że jego wycena i wartość wcale nie są tak oczywiste i proste, jak niektórzy twierdzą. „Myślę, że wartość Bitcoina jest wyjątkowo niejednoznaczna” – powiedział CNBC. To o tyle ważna opinia, że pochodzi od legendarnego ekonomisty, który zyskał sławę po swoich pracach związanych z krachami giełdowymi w 1987 r. oraz bańką mieszkaniową w 2008 r. Otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii w październiku 2013 r.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.