Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia – Grudzień (II)

Ostatni okres należał do Litecoina. Młodszy brak btc pokazał, że nadal potrafi zaskoczyć inwestorów i pozwolić im zarobić kilkaset procent w krótkim czasie. Przy inwestowaniu pamiętajcie jednak o rozwadze. Zresztą sam twórca „srebra Internetu” Charles Lee ostrzegał jakiś czas temu inwestorów przed zbyt pochopnym kupowaniem ltc w czasie bańki przypominając, że ta kryptowaluta potrafiła już spaść o 90% względem ustanowionego ATH. Jak będzie tym razem? Podajcie nam swoje prognozy w komentarzach.

Zostawiając Litecoin przejdźmy jednak do newsów z ostatniego tygodnia:

Już 18 grudnia 2017 r. będzie miał miejsce start Token Store – sklepu z tokenami. Twórcą platformy jest ICOBox – jeden z liczących się na świecie dostawca rozwiązań SaaS dla ICO. Co ciekawe na Token Store będziecie mogli kupować tokeny projektów z 30-75% zniżką.

Zakupy za btc na eBay? Vice president firmy, Scott Cutler, przyznał ostatnio dziennikarzom Yahoo, że internetowy gigant, bierze to pod uwagę: „(Kryptowaluty – przy. autora) to trend, o którym wszyscy mówią, ale niestety na eBay nie ma obecnie możliwości nimi płacenia. Traktujemy to całe zjawisko poważnie, ponieważ waluty cyfrowe stają się coraz popularniejszym środkiem płatniczym.”

Doniesienia z Rosji. Wiceminister finansów Aleksiej Moiseev przyznał ostatnio, że kupowanie bitcoinów i innych kryptowalut będzie w jego kraju legalne. Rosyjski rząd nie myśli o ściganiu osób, które handlują cyfrowymi walutami. Jednocześnie w planach jest jednak ścisłe uregulowanie wydobywania bitcoina i innych walut poprzez obowiązkową rejestrację górników, którzy mieliby być zmuszani do zakładania firm zajmujących się miningiem.

Z Rosji przenosimy się do USA. W czasie swojej ostatniej konferencji prasowej przewodnicząca Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Janet Yellen określiła bitcoin jako „wysoce spekulacyjny składnik aktywów”, który „nie stanowi prawnego środka płatniczego”. Jej zdaniem BTC w chwili obecnej ogrywa małą rolę w świecie finansów. Zgadzacie się z Panią Yellen?

Twórca Alibaby Jack Ma nie interesuje się BTC i innymi kryptowalutami. W rozmowie z CNBC przyznał że był wielokrotnie pytany o Bitcoina na World Internet Conference, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Wuzhen w Chinach. „Szczerze powiedziawszy, niewiele wiem na ten temat i jestem całkowicie zdezorientowany” – odparł na pytania dziennikarzy Ma. Zaznaczył jednak, że rozumie, że waluty cyfrowe i Blockchain mogą rewolucjonizować świat: „Jeśli to się przyjmie, wszystkie międzynarodowe zasady dotyczące handlu i finansowania zostaną całkowicie zmienione.”

Swoją opinię o BTC stonował trochę CEO JPMorgan, Jamie Dimon. W rozmowie z CNBC przyznał: „Słuchaj, każdy ma prywatną opinię na temat Bitcoina. Ja pozostaję bardzo sceptyczny. Ale, jak powiedziałem wcześniej, mam otwarty umysł na wykorzystanie kryptowalut, jeśli jednak będą odpowiednio kontrolowane i regulowane”. Przyznacie, że brzmi to lepiej niż określanie BTC mianem „oszustwa”?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.