Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia – Grudzień (I)

W ostatnim czasie prawie każdy dzień przynosił nam nowe ATH. Dziś jesteśmy jednak świadkami większej korekty. Wiemy, że w takim okresie najbardziej interesuje Was cena. Pamiętajcie jednak o rozwadze przy inwestowaniu, zwłaszcza jeżeli chcecie kupić btc na krótki czas.

Mijający tydzień to jednak nie tylko rajd giełdowych byków na wykresie (i korekta), ale kolejna porcja interesujących newsów.

Zaczniemy jednak od kursu. Duński bank inwestycyjny Saxo Bank przewiduje, że bitcoin spadnie do 1000$, ale wcześniej jego cena sięgnie ponad 60 000$ już w 2018 r. Firma określa też bitcoina jako „jeden z największych fenomenów rynku finansowego ostatnich lat”.

Jeśli chcecie ochłonąć od giełdowych emocji, polecamy dobrą muzykę. A takową możecie kupować od niedawna dzięki Monero. Projekt Coral Reef we współpracy z procesorami płatności Manhead Merchandise i Global Merchandise Services umożliwił we wtorek kupowanie za Monero utworów 45 artystów. Wachlarz gatunkowy jest spory: od Mariah Carey, Sia, Fall Out Boy, przez Weezer, klasyków rocka w postaci Motorhead czy Alice Coopera po metal z krwi i kości – Marilyna Mansona i Slayera.

Jeśli po przesłuchaniu nowego albumu Marilyna Mansona mielibyście ochotę zagrać w jakąś grę… możecie mieć z tym problem. Przynajmniej jeśli korzystaliście dotychczas z usługi Bitcoin Payments na platformie Steam. 6 grudnia firma zrezygnowała z tej funkcji. Powodem są stałe problemy związane z opłatami transakcyjnymi btc i niestabilną ceną

Wracamy na ziemię, a konkretnie na Albion. Brytyjski Skarb Państwa ma w planach wprowadzenie regulacji, które obejmą Bitcoina i inne waluty cyfrowe. Przepisy mają wejść w życie w 2018 r. Dlaczego władze decydują się na taki ruch? Są ponoć coraz bardziej zaniepokojone możliwościami, jakie dają kryptowaluty i tym, że mogą zostać wykorzystywane do działań, które nie są zgodne z prawem. Planowane prawodawstwo, mające zresztą objąć całą Unię Europejską, ma wprowadzić obowiązek ujawniania tożsamości przez osoby kupujące kryptowaluty.

Ciężko wyobrazić sobie w ostatnim czasie naszego podsumowania tygodnia bez udziału Korei Południowej. 5 grudnia tamtejsze władze (a konkretnie Komisja Usług Finansowych) zakazały oferowania kontraktów futures na bitcoinie. Jest to o tyle zaskakująca decyzja, że CBOE i CME Group – największe na świecie giełdy futures – ogłosiły niedawno, że wprowadzają tego typu transakcje u siebie.

W ostatnim czasie firmy zaczęły wprowadzać kontrakty terminowe na btc. CEO New York Stock Exchange – Jeffrey Sprecher – uważa, że robienie tego niemal na wyścigi jest mało rozsądne. Uważa, że najpierw należy przyjrzeć się btc pod każdym względem i dopiero wprowadzać kontrakty oparte na nim np. na NYSE. Dodajmy, że mówimy tutaj o platformie, której kapitalizacja jest trzykrotnie wyższa niż Nasdaq.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.