Najpopularniejsze teksty na Atlasie [ranking]

Koniec roku to czas podsumowań. Postanowiliśmy przy tej okazji sprawdzić, co najchętniej czytaliście na naszych łamach.

Pewne są tylko śmierć i podatki

To właśnie podatki od kryptowalut interesowały was w minionym roku w szczególności. Nic w tym dziwnego, ponieważ to, jaką daninę zapłacić państwu od zysku uzyskanego z obrotu cyfrowymi walutami, wywołało w 2018 roku wiele kontrowersji, a wręcz społeczne protesty. Sprawa wydaje się być już jasna, a o szczegółach przeczytacie tutaj w najpoczytniejszym tekście na Atlasie.

Bitcoin Cash

News o aktualizacji sieci Bitcoin Cash był drugim najpopularniejszym newsem na Atlasie. Widać, że forki nadal są w modzie i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Koniec baniek

Na trzecim miejscu uplasował się tekst dotyczący baniek na kryptowalutach, a konkretnie ich kresu. Oczywiście dziś nie wiemy jeszcze, czy faktycznie to koniec tak spektakularnych wzrostów, jakie obserwowaliśmy przez ostatnie lata. Warto jednak poznać  argumenty za i przeciw takiej tezy. Artykuł znajdziecie tutaj.

Satoshi Nakamoto – reaktywacja

Tajemniczy twórca Bitcoina jest do dzisiaj nieznany z prawdziwego imienia i nazwiska. Dzięki temu stał się postacią wręcz mityczną. Każda informacja o jego domniemanym powrocie wzbudza dziś emocje. Przekonaliśmy się o tym sami, widząc, jak bardzo interesował was news o tym, jakoby Nakamoto ponownie zalogował się na swoim koncie na portalu fundacji P2P. Do całości odsyłamy tutaj.

Wiemy, dlaczego bitcoin spada

Tak, ponownie wraca temat kursu bitcoina. Ten rok stał pod znakiem spadków na wykresach, więc każda informacja o powodach dalszej bessy była na wagę złota. Pisaliśmy o tym w artykule dostępnym pod tym linkiem.

Eksperci o kursie kryptowalut

Znowu wracamy do kwestii ceny. Tym razem nad tym zagadnieniem pochylili się eksperci z Yale. O ich badaniach pisaliśmy w tym miejscu.

Kryzys już trwa

Nad tym, czy od dawna zapowiadany globalny kryzys już trwa, zastanawiał się prof. Krzysztof Piech. Cytaty z jego tekstu stały się częścią jednego z najpoczytniejszych artykułów na Atlasie. Zachęcamy do odświeżenia sobie jego treści.

Rozmawiamy z Traderem21

Atlas to nie tylko artykuły i newsy, ale też wywiady. Na naszych łamach mogliście przeczytać zapis dość kontrowersyjnej rozmowy, jaką odbyliśmy z Cezarym Głuchem czyli słynnym Traderem21. Często komentowaliście ten wywiad w mediach społecznościowych. W związku z tym, że słynny inwestor zawarł tam wiele prognoz na rok 2019, zachęcamy do przypomnienia sobie treści całości.

Goldman Sachs a bitcoin

Wpływ dużych firm i graczy na kurs bitcoina jest dzisiaj niebagatelny. Stąd zapewne popularność tego artykułu.

Sirin Labs wypuszcza smartfon

Okazuje się, że interesują was też nowinki technologiczne i gadżety. Sirin Labs wyprodukowało w 2018 r. smartfon Finney, który jest zarazem portfelem na kryptowaluty. Poza tym ICO firmy okazało się jednym z większych sukcesów. Zapewne były to też przyczyny popularności tego newsa na naszych łamach.

Dziękujemy wam, że jesteście od kilku miesięcy z nami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.