Na szwajcarskiej giełdzie kupisz wkrótce kryptowaluty?

Na szwajcarskiej giełdzie kupisz wkrótce kryptowaluty?

SIX Group, która to spółka jest odpowiedzialna za główną szwajcarską giełdę, oficjalnie przyznała, że jest mocno zainteresowana wprowadzeniem do swojej oferty handlu kryptowalutami. Na razie platforma tworzona ku temu celowi jest na etapie budowy.

Powyższą informację podał do mediów rzecznik prasowy spółki w czasie wywiad z Swissinfo. Platforma do handlu kryptowalutami miałaby wystartować w pierwszej połowie 2019 roku.

Szwajcaria nadal idzie w kryptowaluty

Swiss Infrastructure and Exchange (w skrócie – SIX) Group zarządza w chwili obecnej najważniejszą giełdą w Szwajcarii. Firma ma w planach stworzenie „w pełni regulowanej” platformy do handlu cyfrowymi aktywami. Nie chodzi tylko o kryptowaluty, ale także tokeny oraz usługi typu ICO. To ostatnie jest warunkowane tym, czy produkty danego ICO zostaną uznane przez władze za papiery wartościowe.

Rzecznik prasowy SIX Grupu, Stephan Meier, przyznał we wspomnianym wywiadzie, że widzi potrzebę powstania tego typu giełdy, która poprawiłaby sytuację inwestorów kryptowalutowych.

Szczegóły wkrótce…

SIX Group nie podjęło ponoć jeszcze decyzji co do konkretów projektu. Nie wiadomo np. jakie konkretnie waluty cyfrowe czy tokeny pojawią się na platformie. Co może być zaskakujące brany jest też pod uwagę wariant, w którym oferta obejmie tylko tokeny z ICO.

KryptoNaród

Szwajcaria często pojawia się na naszych łamach. Nie tak dawno jeden z banków z tego kraju ogłosił, że przygotował specjalną ofertę dla firm blockchainowych. Także jeden z czołowych polityków szwajcarskich, minister gospodarki Johann Schneider-Ammann, stwierdził początkiem tego roku, że chce, by Szwajcarzy stali się „krypto-narodem”.

Centrum projektów korzystających z dobrodziejstw technologii Blockchain znajduje się obecnie w mieście Zug, zwanym „Krypto-Doliną”. Swoją siedzibę posiada tam m.in. Ethereum Foundation.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.