Mike Novogratz: Na hossę poczekamy znacznie dłużej

Jeden z najsłynniejszych inwestorów rynku kryptowalut, Mike Novogratz, obniżył swoją prognozę ceny bitcoina. Stwierdził w tym tygodniu, że nie wierzy już w to, że „cyfrowe złoto” osiągnie pięciocyfrowy kurs jeszcze w tym roku.

Według CNBC, Mike Novogratz powiedział w czasie konferencji Economist Finance Disrupted na Manhattanie, że nie spodziewa się, że cena bitcoina osiągnie poziom nawet 9 000 $ w tym roku.

„Nie sądzę, że w tym roku wyniesie 9000 $” – powiedział we wtorek na wydarzeniu, wyjaśniając, że w tym momencie na rynku niedźwiedzia firmy typu blockchain zmuszone są sprzedawać posiadane przez siebie kryptowaluty. Chodzi mu zapewne o to, że przedsiębiorstwa sprzedają swoje krypto-monety, by sfinansować swoje działalności.

Historia pewnej prognozy

Wcześniej Novogratz przewidywał jednak, że cena jednego bitcoina może osiągnąć 40 000 USD w 2018 roku, a całkowita wartość rynkowa kryptowaluty przekroczy 2 biliony USD. Później obniżył tę prognozę do 800 miliardów dolarów. Pod koniec lipca ponownie zmienił zdanie, stwierdzając tym razem, że rynek nie osiągnie poziomu 800 miliardów dolarów. Teraz spodziewa się, że cena bitcoina zacznie rosnąć w pierwszym i drugim kwartale 2019 roku i przekroczy próg 10.000 USD.

Niedawno pisaliśmy także o jego opinii dot. dołka na wykresie kursu. Podczas corocznego spotkania All Markets Summit w Nowym Jorku przyznał, że obecne ceny kryptowalut są już bardzo atrakcyjne. W jego ocenie rynek osiągnął poziom wyprzedania.

Mimo zmienności Novogratz nadal wierzy w ogólne wzrosty bitcoina. Jego zdaniem bitcoin nie jest analogią do XVII-wiecznej bańki tulipanowej, do której porównują go sceptycy. Dodał, że widzi więcej firm inwestujących w kryptowaluty.

Cena bitcoina wzbudza spore kontrowersje.Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, przyznał, że jego  zdaniem to już koniec baniek na bitcoinie jako takich. Innego zdania są: Tim Draper, który prognozuje dalsze fale hossy czy CZ z Binance, który także widzi realne szansę na kolejne bańki spekulacyjne.

Jak będzie Waszym zdaniem? Zachęcamy Was do dyskusji!

Foto: Pixabay.com

Podziel się wpisem

One thought on “Mike Novogratz: Na hossę poczekamy znacznie dłużej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.