List otwarty PSB

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało kilka dni temu list otwarty, w którym między innymi ostrzega przed zbyt pochopnym

inwestowaniem w kryptowaluty w obecnym okresie. W pełni popieramy zdanie Stowarzyszenia. Bitcoin okazał się bardzo dochodową inwestycją dla wszystkich, którzy kupili jego jednostki w przeciągu ostatnich dwóch lat. Nie jest wykluczone, że zakup walut cyfrowych nawet dzisiaj przyniesie znaczne zyski w przyszłości. Jako giełda, mając na uwadze dobro naszych klientów oraz stosowanie zasad etyki w biznesie, przestrzegamy jednak przed kupowaniem bitcoina w celach zarobkowych w momencie, gdy istnieje ryzyko większej korekty na rynkach. Tyczy się to zwłaszcza osób inwestujących krótkoterminowo oraz tych, które dopiero niedawno dowiedziały się o istnieniu walut cyfrowych. Przed dokonaniem pierwszego zakupu na naszym rynku zalecamy:

Zapoznanie się z tematem walut cyfrowych, ich technologią i specyfiką. Jako firma chętnie odpowiemy zainteresowanym na wszelkie pytania oraz prześlemy linki do stron internetowych zajmujących się tym tematem.

Zaznajomienie się z choćby podstawami gry na giełdzie. Proszę pamiętać, że inwestowanie w waluty, tokeny czy akcje może być źródłem zarobku, ale też straty!

Jednocześnie zapewniamy, że jako giełda odcinamy się od wszelkich projektów podszywających się pod kryptowaluty, a w rzeczywistości nimi nie będącymi. Mamy w planach wprowadzenie kolejnych par walutowych, ale możemy Państwa zapewnić, że wśród nich znajdą się tylko sprawdzone i wiarygodne projekty. Idąc za zaleceniem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin zachęcamy do zgłaszania tej organizacji wszelkich produktów, które budzą Państwa zaniepokojenie.

Choć pozostajemy firmą komercyjną, ważny jest dla nas ogólny wizerunek Bitcoina i całego rynku walut cyfrowych w Polsce i na świecie. Stąd – patrząc długoterminowo – kluczowe jest dla nas edukowanie klientów i dalsza praca w celu popularyzacji technologii Blockchaina i jednostek płatniczych na nim opartych. Poniżej prezentujemy list otwarty Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, do którego się odwołujemy.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.