Liderzy OneCoin za kratkami. Podsumowanie tygodnia 04.03 – 10.03.2019 r.

Dzisiejszy dzień przywitał nas spadkami. Może lepiej nie patrzeć więc na kurs, a spojrzeć na ostatnie newsy?

OneCoin za kratkami!

W Polsce ostrzegało przed tym projektem Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Za granicami, w innych krajach, sporo innych organizacji i osób. Po blisko 5 latach działania liderzy OneCoin zostali zaaresztowani i trafili za kratki. Konstantin Ignatov i jego własna siostra Ruja Ignatova trafili 6 marca w ręce policji USA.

Komentując całą sprawę, prokurator Geoffrey S. Berman stwierdził:

„Podejrzewamy, że oskarżeni stworzyli „kryptowalutę” firmy całkowicie opartą na kłamstwie i oszustwie. Obiecywali duże zwroty i minimalne ryzyko, ale ten biznes był piramidą opartą na niczym (…). Inwestorzy stali się ofiarami, gdy oskarżeni [już odpowiednio] się wzbogacili.”

OneCoin powstał w 2014 r. Mimo podejrzanej formy, opartej na typowym marketingu sieciowym i namawianiu kolejnych osób do inwestowania w „tokeny” projektu, odniósł wielki sukcesem. A przynajmniej dał zarobić jego twórcom. W okresie między czwartym kwartałem 2014 r. a trzecim kwartałem 2016 r. wygenerował 3 353 mld euro (3 769 mld USD) przychodów ze sprzedaży tokenów.

Litecoin przed ważną aktualizacją sieci

Jedną z popularniejszych kryptowalut czeka ważna aktualizacja. Ma ona zaoferować podwyższoną wydajność dla “power users”. Trwają jednak testy związane z wdrożeniem nowości. Posiadacze LTC już teraz mają jednak możliwość instalacji nowego uaktualnienia – jest to wersja 0.17.1, która ma zapewnić lepszą wydajność.

Francja nie lubi anonimowych płatności

Francja, ponoć ojczyzna wolności i równości, chce zakazać kryptowalut, które są oparte na anonimowości. Szef Komitetu Finansów Zgromadzenia Narodowego we Francji, Eric Woerth, twierdzi, że wdrożenie takich przepisów może być konieczne. Podaje nawet konkretne coiny, które ma na celowniku:

“Dotyczy to pewnej liczby [kryptowalut] (Monero, PIVX, DeepOnion, Zcash …), których celem jest ominięcie jakiejkolwiek możliwości identyfikacji posiadaczy.”

Opera z Ethereum

Nowa wersja bardzo popularnej przeglądarki internetowej – Opery – będzie posiadała zintegrowany portfel kryptowalutowy na Ethereum (ETH). Wcześniej firma umożliwiła już korzystanie z ETH użytkownikom Androida. tym ruchem poszerza grupę odbiorców o zwolenników iOS. Już teraz użytkownicy mogą zarejestrować się na specjalnej www, aby przetestować aplikację.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.