Kurs: co właściwie wydarzyło się na giełdach?

Niby wielu podskórnie czuło, że przełom nadchodzi. Trwający tygodniami boczniak, potem spadek, jednak niewielki – to sugerowało, że kurs wkrótce musi wybrać ostateczny kierunek. I chyba wybrał…


Niedźwiedzie zostały ostatecznie przegonione przez byki, wiele krótkich pozycji wyparowało. Inwestorzy w ostatnich tygodniach przyzwyczaili się do ruchów o wartości niecałych 100 USD w ciągu całego dnia, a tu taka niespodzianka! Bitcoin przebił poziom 3700 USD, choć teraz znajduje się trochę poniżej tej linii.

Oczywiście skok Bitcoina pociągnął za sobą Ripple (XRP), Ethereum, Litecoina (który został wczoraj bohaterem dnia wracają na 4. miejsce na CoinMarketCap) i inne kryptowaluty.

Nowi inwestorzy?

Niektórzy sugerują już, że na rynku pojawili się nowi inwestorzy, ponieważ taki skok cen i kapitalizacji nie byłyby bez tego możliwe. Czy nie za wcześnie na takie spekulacje? Poza tym – czy owi nowi gracze pozostaną z nami na dłużej? I przede wszystkim – czy to nie tylko pułapka na byki?

Jaki jest powód tych wzrostów? Wczoraj media informowały o plotce dotyczącej bitcoinowych ETFów. Ponoć SEC ma ostatecznie zatwierdzić ich powstanie. Na razie brak jednak potwierdzenia tej pogłoski.

Ethereum ma podstawy do wzrostów ponieważ sieć czeka na hard fork Constantinopole, który zmieni reguły kopania nowych tokenów zmniejszając ich podaż. Tu wzrosty po prostu się należały! Tyle, że gdyby nie skok ceny BTC zapewne nie miałyby miejsca, co pokazuje, że nadal cały rynek krypto-aktywów jest uzależniony od najstarszej kryptowaluty.

Litecoin – jak już wspomnieliśmy – został bohaterem dnia. Głównie dlatego, że zaliczył wzrosty sięgające 30%. Czy dawnemu „srebru internetu” uda się podtrzymać ten wzrost?

Nowa bańka?

Przede wszystkim pamiętajmy, że każdy tak mocny skok ceny doczeka się równie mocnej korekty. Jest zdecydowanie za szybko na otwieranie szampanów, popcorn i oczekiwanie na nową bańkę. Kurs może nas jeszcze zaskoczyć – i to negatywnie.

Z drugiej strony pozostał rok i trzy miesiące do kolejnego podziały nagrody za wydobycie BTC. Może więc jest to jednak doby okres na długoterminowy zakup?

Podziel się wpisem

One thought on “Kurs: co właściwie wydarzyło się na giełdach?

  • 10 lutego 2019 at 13:45
    Permalink

    Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Powinienem wyrazić uznanie za Twoje działania . Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał zeby przejrzeć nowe artykuły.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.