Kryptowaluty mają wewnętrzną wartość – twierdzą naukowcy z University of Miami

„Kryptowaluty nie mają realnej wartości” – ile razy to słyszeliście? Bardzo często zarzuca się bitocinowi i innym cyfrowym walutom, że służą tylko do spekulacji. Tymczasem odsiecz nadchodzi do mało spodziewanej strony – od naukowców z University of Miami.

Jeśli ktoś z was grał na tradycyjnej giełdzie, wie, że na wycenę fundamentalną firmy składa się masa czynników, np. stopa dywidendy, stan finansowy spółki, analiza jego otoczenia czy różnej maści wskaźniki. Jak jednak przełożyć to na kryptowaluty?

Kryptowaluty mają wartość!

Naukowcy z Uniwersytetu Miami przeanalizowali powyższy problem. Zapewne dla zwolenników BTC nie odkryli Ameryki, ale doszli do wniosku, że wartość fundamentalną kryptowaluty stanowi jej moc obliczeniowa wydatkowana na tworzenie blockchaina oraz stopień adopcji blockchaina w realnym świecie.

Eksperci przeanalizowali najpopularniejsze e-waluty: bitcoina, ether, litecoina, monero i dasha. Odkryli jednak coś, co może zaciekawić nawet bardziej doświadczonych obserwatorów rynku. Okazuje się, że w dłuższym terminie istnieje korelacja między ilością energii przeznaczonej na mining tych kryptowalut oraz adopcją w realnym świecie.

Wystarczy przeanalizować zresztą poniższe wykresy:

Jak wy postrzegacie tą tezę?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.