Kryptowaluty jeszcze spadną – twierdzą analitycy

Kryptowalut mogą wkrótce osiągnąć jeszcze niższe poziomy na wykresie i ogólnie kontynuować trend spadkowy. Tak prognozują analitycy firmy inwestycyjnej Fundstrat Global Advisors.

Jeden z strategów w firmie, Robert Sluymer, przewiduje, że na podstawie bieżących wyników giełdowych istnieje szansa, że ​​ceny bitcoinów (BTC) i altcoinów mogą jeszcze potanieć.

Para BTC/USD spadła zaś o około 2 procenty w ciągu ostatniego tygodnia, ale wiele altcoinów odnotowało większe spadki. Sluymer twierdzi teraz, że:

“Struktura cen dla większości walut kryptograficznych pozostaje słaba i wydaje się podatna na załamanie i spadki na niższe poziomy.”

Czy warto w to wierzyć?

Firma Fundstrat jest znany na rynku kryptowalut głównie przez pryzmat osoby Toma Lee, który przez cały 2018 r. prognozował wzrosty na rynku cyfrowych walut. Mówi się, że wiara potrafi przenosić góry, ale w tym konkretnym przypadku, nie uniosła nawet kursu czołowej e-waluty. Sam Lee chyba trochę się podłamał swoimi nietrafionymi analizami i pod koniec minionego roku ogłosił publicznie, że nie będzie się już wypowiadał na temat wartości bitcoina:

„Mamy dość ludzi pytających nas o docelowe ceny [kryptowalut]”.

Wiara w powszechne odrodzenie rynku w 2019 r. chyba więc osłabła. Umilkł także Mike Novogratz – drugi po Lee giełdowy byk, który uparcie wieszczył hossę przez cały 2018 r. W tej grupie mamy też słynnego milionera Johna McAfee, który jednak ponoć nadal wierzy w cenę bitcoina w wysokości miliona dolarów w przyszłym roku. To jednak efekt desperacji, ponieważ – jak wielu pamięta – ekscentryk publicznie założył się o to, że jeśli tylko 1 BTC nie osiągnie do 2020 r. ceny 1 mln dolarów… odetnie sobie członka i zje go przed kamerami na oczach telewidzów (smacznego!).

Skoro wszyscy sprzedają i płaczą, ty kupuj i się ciesz – tak twierdzi wielu inwestorów. Czy to nie spłycanie działania rynku i psychologii tłumu? Może i tak, ale każdy długoterminowy inwestor na rynku kryptowalut przyzna, że ta strategia w jakiś dziwny sposób dotychczas działała. Czy będzie tak i tym razem?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.