Korzystasz z Opery i kryptowalut? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Opera, czyli jedna z popularniejszych przeglądarek internetowych, poinformowała, że dodała nową funkcjonalność – portfel kryptowalutowy.

Informacja tyczy się tylko wersji na komputery stacjonarne. Skąd jednak ten pomysł? Firma zdecydowała się na niego po sukcesie portfela na urządzenia mobilne z systemem Android. Dzięki nowej funkcji użytkownicy przeglądarki będą mogli łączyć się z portfelem bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

Opera przyjazna kryptowalutom

Opera chce być chyba liderem przeglądarek wśród zwolenników cyfrowych walut. W lipcu uruchomiła portfel oparty na Ethereum jako jedną ze swoich aplikacji mobilnych. Firma postawiła tym samym na „płynne transakcje w sieci” i przełamanie „największej przeszkody” w ekspansji kryptowalut.

Rynkowy gigant podkreśla, że jego nowa decyzja to konsekwencja „zdecydowanie pozytywnej reakcji krypto-społeczności i użytkowników na portfel kryptograficzny w Operze na Androida”. Opera chciała znaleźć „rozwiązanie dla komputerów PC” i stąd jej nowy ruch biznesowy.

Wariant dla Androida nazwany został „Crypto Wallet”  i jest obecnie dostępny jako wersja beta przeglądarki Opera. Niestety nadal istniał problem z którym borykały się osoby, które chciały korzystać z mniej popularnych walut. Sytuacja zmuszała ich do męczących poszukiwań rozszerzeń lub korzystania z wielu różnych portfeli do przeprowadzania transakcji. Nowa wersja portfela ma pozwolić na trzymanie nie niej tokenów i coinów, które należą do czołówki rynku, ale też tych niszowych.

Użytkownicy Opery nie będą zmuszani do instalowania i konfigurowania rozszerzeń do ich portfela w przeglądarce. Wystarczy tylko połączyć przeglądarkę Opera PC z przeglądarką mobilną skanując specjalny kod QR.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

 

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.