Korea Południowa zmienia przepisy dotyczące ICO i Blockchain

Południowokoreańscy ustawodawcy ujawnili projekty ustaw mających na celu opracowanie nowych przepisów dotyczących kryptowalut, ICO i całego środowiska technologii Blockchain.

Ponoć projekty mają być poddane pod głosowanie w  czasie nadzwyczajnego posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, które odbędzie się od 13 do 26 lipca. Jak donosi The Korean Times (http://www.koreatimes.co.kr/www/tech/2018/07/129_252080.html) nowych regulacji żądają partie opozycyjne – Liberty Party Korea (LPK) i Bareun Mirae Party (BMP). Ugrupowanie chce na nowo uregulować krajowe giełdy kryptowalut. Powód? Zapobieganie praniu pieniędzy, cyber-przestępczości i wyciekom danych osobowych.

W sprawę zaangażowani są: Park Yong-jin z rządzącej Partii Demokratycznej Korei, Chung Tae-ok z LPK i Choung Byoung-gug z Bareun Mirae. Wszyscy trzej chcą przedstawić swoje projekty przepisów w czasie najbliższego posiedzenia parlamentu. Głos zabierze z pewnością też Oh Se-jung, lider grupy roboczej ds. Zagadnień kryptowalutowych partii Bareun Mirae, który już teraz podkreśla, że środki bezpieczeństwa na tym rynku muszą zostać wzmocnione.

ICO wraca do łask

Z dobrych wiadomości. Korea Południowa zmienia swoje stanowisko wobec ICO. Władze kraju chcą znieść zakaz organizowania ICO, który rząd wprowadził we wrześniu 2017 r. Bardziej przychylne nowej technologii jest Ministerstwo Nauki i Technologii, które  postanowiło wzmocnić współpracę z USA w kwestii „czwartej rewolucji przemysłowej”, jak często mówi się na zmiany zachodzące w gospodarce za pomocą technologii Blockchain.

Kryptowaluty a sprawa polityczna

Kryptowaluty są w Korei Południowej sprawą polityczną. Początkiem br. Park Sang-ki, minister sprawiedliwości, chciał ich całkowicie zakazać. Odpowiedzią na pomysł były masowe protesty i petycja w sprawie jego odwołania.

Na temat walut cyfrowych wypowiadał się też tamtejszy premier, który wykazywał obawy o wpływ możliwego szybkiego zysku, jaki umożliwia Bitcoin w czasie bańki, na psychikę młodych osób. Pisaliśmy o tym w naszym artykule nt. stanowisk państw G20 względem kryptowalut.https://atlas.bitmarket.pl/bitmarket-o-g20/

W naszych newsach z marca znajdziecie też wyniki ciekawych badań dotyczących stanowiska obywateli Korei Płd. względem walut opartych na Blockchain.

https://atlas.bitmarket.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionego-tygodnia-marzec-iv-czesc-2/  

Czy wiesz, że…

Korea Południowa mimo swojego ostrożnego podejścia do całego świata kryptowalut jest jednym z centrów technologicznych świata? I to technologii zarówno bardzo zaawansowanych takich jak robotów-strażników w więzieniach, jak i… sedesów z podgrzewaną deską klozetową i funkcją podmywania i osuszania.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Zarejestruj się na BitMarket teraz i zacznij handlować kryptowalutami!

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.