Korea Południowa nadal zakazuje ICO

Korea Południowa będzie nadal blokowała ICO na terenie swojego kraju. Decyzję taką podjęła Komisja Usług Finansowych (FSC), co potwierdza komunikat prasowy z dnia 30 stycznia.


Organ państwowy stwierdził, że odkrył niepokojące zjawisko. Firmy organizujące ICO obchodzą obecny zakaz. Korzystając z zagranicznych jurysdykcji wciąż zbierały fundusze od obywateli Korei Południowej. Tymczasem ICO zostało oficjalnie zakazane we wrześniu 2017 r. Wtedy rząd powołał się na brak stabilności i łatwość manipulacji, które występują na tym rynku.

„Jeśli istnieje działanie niezgodne z prawem, strona trzecia musi interweniować, ale trudno jest interweniować, dopóki nie dojdzie do wzrostu wolumenu transakcji lub ceny”, powiedział FN News urzędnik FSC.

Nadzieja

Nadzieja na zmianę decyzji pojawiła się w sierpniu zeszłego roku po tym, jak Zgromadzenie Narodowe zaczęło debatować nad zakazem. Niestety ban na ICO został podtrzymany. „Rząd przyjął ostrożne stanowisko w sprawie instytucjonalizacji ICO. Będziemy się do tego trzymać „- podawał komunikat prasowy.

Nowy raport ujawnia również, że Singapur i Szwajcaria były najpopularniejszymi miejscami do organizacji ICO wśród firm, które sprawdzało FSC. Organ poprosił też w sumie 22 firmy o wypełnienie specjalnej ankiety, ale tylko 13 odpowiedziało na prośbę pozytywnie.

W skali globalnej rynek tokenów ucierpiał w ciągu trwającej bessy w 2018 roku. Wiele tokenów spadło obecnie znacznie niżej, niż były wyceniane w czasie samych ICO.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.