KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PODZIAŁU BLOKÓW BITCOINA:

W związku z pojawiającymi się informacjami związanymi w możliwością wystąpienia w najbliższym czasie kolejnego podziału łańcucha bloków BTC, zapewniamy, iż wszystkie przechowywane na giełdzie BitMarket środki są bezpieczne. Nie są wymagane jakiekolwiek czynności ze strony użytkownika. W przypadku wystąpienia forka zostanie udostępniona odpowiednia ilość obu monet, tak jak to miało miejsce w przypadku podziału związanego z powstaniem Bitcoin Cash. Do naliczenia wysokości salda, poza posiadanymi wolnymi środkami, zostaną wliczone środki ulokowane w kontraktach SWAP oraz ofertach sprzedaży. Posiadane środki wpłacone jako zabezpieczenie w handlu z dźwignią nie będą brane pod uwagę przy obliczaniu wartości salda powstałej monety. Do czasu wykonania wymaganych prac programistycznych nie będzie możliwości zlecenia wypłaty nowej monety. Decyzja o ewentualnym utworzeniu rynku nowo powstałej monety zostanie podjęta w terminie późniejszym.

Jednocześnie informujemy, iż z racji, że ewentualne podziały opierają się na technologii beta, zastrzegamy sobie prawo do dowolnych decyzji odnośnie utrzymania lub zaprzestania utrzymania wsparcia dla określonego forka Bitcoin, w zależności od tego jakie problemy stworzy dany fork. 

Oprócz nas tego typu komunikaty wydały już m.in. wiodące światowe giełdy np. Coinbase i Bitfinex. Obie nie przyjęły stanowiska za lub przeciw implementacji SegWit2X. W miejsce tego zapewniły, że obecne środki klientów są bezpieczne. Dostęp do samych nowych monet zostanie przekazany w momencie, gdy będzie można z całą pewnością nabrać przekonania co do poprawności działania łańcuchów po podziale. Co za tym idzie w trakcie implementacji na tych giełdach wstrzymane zostaną wpłaty i wypłaty monet.

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.