Kolejna bańka będzie ostatnia? Podsumowanie tygodnia 11.02-17.02.2019

Wiemy, że wzrosty kursu odwracają waszą uwagę od newsów, dlatego przygotowaliśmy podsumowanie ostatnich kilku dni.

Bitcoin będzie jak złoto

Mike Novogratz powraca na nasz portal. W mijającym tygodniu powiedział na Bloomberg TV, że bitcoin będzie cyfrowym złotem i rodzajem „suwerennego” pieniądza. Optymizm go nie opuszcza, zaś zeszłoroczne spadki przyjmuje dziś z lekkim humorem. Pytany przez dziennikarza, co o nich myśli, odpowiedział, że widać po nich “jak bardzo bolesne może być pękanie bańki”. Nadal podtrzymuje też, że na rynek kryptowalut wejdą wkrótce inwestorzy instytucjonalni.

Nowa bańka na BTC

Pozostajemy w obszarze kursu. Whu Fa, założyciel Poolin, chińskiego poola górniczego, stwierdził, że bitcoin będzie w przyszłości kosztował 5 milionów juanów (co daje nam 740 000 USD). Jego zdaniem zbliżamy się do nowej bańki na kryptowalutach. Czeka nas zresztą historyczna hossa, bowiem ma być to ostatnia bańka na tym rynku. Ma przynieść wzrost kursu każdej cyfrowej waluty i tokena o 10-20 razy względem cen z 2017 r. Jest więc na co czekać!

BTC jest za tani

Oddajmy jeszcze głos Brianowi Kelly’emu, znanemu inwestorowi:

„Zaczynamy zauważać, że niektórzy globalni gracze makro wykorzystują bitcoina jako alternatywę dla złota lub jako sposób na zabezpieczenie przed wahaniami kursów walutowych i zmiennością.”

Kelly uważa też, że sam bitcoin jest co najmniej dwukrotnie za tani, ale mimo tego on sam spodziewa się, że kurs może jeszcze mocno spaść. Będzie to jednak ostatnia fala bessy. Sam czeka też na ETF oparty o kryptowalutę, ale ten pojawi się – jego zdaniem – raczej w 2020 r. Sytuację na rynku ocenia zaś tak:

„Euforia, którą widzieliśmy w zeszłym roku, jest lustrzanym odbiciem pesymizmu, który teraz widzimy.”

JP Morgan i jego własny coin

O tym newsie każdy z was już zapewne słyszał. JP Morgan wyemituje własną cyfrową walutę. Mediom na jej temat opowiadał Umar Farooq, odpowiedzialny za ten projekt:

Nawet gdyby było to ograniczone do klientów JPM na poziomie instytucjonalnym, nie powinno nas to powstrzymywać. (…) Możliwości jej użycia są właściwie nieskończone. Wszędzie, gdzie dostępna jest technologia zdecentralizowanych ksiąg rachunkowych, a także korporacje lub instytucje, będzie można jej bezproblemowo używać.”

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.